Plavčíci drhnou podlahy a uklízí. Pardubický plavečák se chystá na otevření

25.5.2021
Redakce

„Pokud bychom chtěli napouštět rychle, jsou plné za 24 hodin. Ještě nás netlačí čas, napouštíme je dva tři dny,“ řekl technický náměstek Radek Musil.

Voda měla dnes deset stupňů Celsia, v sezoně je ohřátá zhruba na 27 stupňů. Jakmile s teplým počasím začne sezona, spustí se u bazénů vyhřívání. „Čekáme na sluníčko, máme vyhřívání solárními panely. Když nebude, pak teprve budeme vyhřívat vodu horkovodem z Opatovic,“ řekl Musil.

Až na krátkou výjimku v zimě byly bazény zavřené od loňského října. Během pandemie byla většina zaměstnanců doma. V posledních dnech chodí čistit vypuštěné bazény, předtím dělníci opravovali drobnější závady, například schody do šaten, za deset let provozu byly trochu zničené. Teď hlavně uklízejí. „Uklízíme všechno po rekonstrukci, která se tady dělala. Život byl teď trochu bez řádu, ráno spaní bůhví dokdy, bylo to takové divné,“ řekl plavecký trenér Pavel Kašpárek.

Jak je na tom pardubický letní stadion? Město splácí miliardový úvěr, nemá peníze na dokončení stavby

Do úklidu se zapojují skoro všichni zaměstnanci, včetně plavčíků. „Teď to tady dáváme znovu do kupy. Je to dost práce, musíme otírat stěny, drhnout podlahy, ale je to mnohem lepší než sedět doma. Už se těšíme, že přijdou lidi,“ řekla plavčice Kateřina Bobková.

Plavecký areál platil své zaměstnance z programu Antivirus, díky tomu je nemusel propouštět, nájemné hradil městu z programu COVID Nájemné. Ztráty teprve vyčísluje.

„Žijeme pořád v nejistotě. Na bazény se úplně zapomnělo, dodneška pořád nevíme, za jakých podmínek budeme moci otevřít vnitřní bazény a akvacentrum. Určitě je to o ekonomice, jak se to napočítá, stoprocentně by se nám nevyplatilo otevřít na deset lidí uvnitř,“ řekl ředitel areálu Jiří Vysoudil.

adpNepřehlédněte