Někdo se zdráhá, jiný se těší. Plavecký areál v Ústí nad Labem se otevře veřejnosti

1.12.2020
Adéla Přibylová
U plaveckých areálů platí omezení v počtu lidí na metry čtvereční. „Jsme schopni to dodržet. Budeme hlídat, kolik je uvnitř lidí. Žádný rezervační systém nepřipravujeme,“ uvedla Alena Sejková, mluvčí Městských služeb Ústí nad Labem. „Uvidíme, jaký bude zájem. Někdo se ještě zdráhá, bojí, někteří lidé nám naopak píšou, že už se hrozně těší na otevření,“ řekla.

Zavřené zůstanou parní sauny, naopak vstoupit budou moci návštěvníci do finské sauny. Městské lázně zpřístupní saunu, bazén se tam opravuje. Cvičit ve fitness centru v areálu na Klíši budou muset lidé v rouškách. „Toto omezení také může lidi od návštěvy odradit,“ poznamenala Sejková. Otvírací doba bude stejná jako před říjnovým uzavřením, plavat mohou přijít lidé i ráno. Ve čtvrtek se otevře také aquadrom v Mostě. „Je spočítáno, že se může být v areálu asi 200 až 250 lidí. Když bude plno, nikoho dalšího dovnitř nevpustí,“ řekla mluvčí mostecké radnice Klára Vydrová.

Jaký vliv má plavání na tělo a proč si kvůli němu pořídit vlastní bazén?

V Děčíně se v pondělí otevře wellness a sauny v areálu aquaparku. „Termín otevření bazénu zatím nevíme, protože se nejprve musí prostor uvnitř vytopit a provést rozbor vody, zda je v pořádku,“ řekl mluvčí děčínské radnice Luděk Stínil. Při omezení jednoho člověka na 15 metrů se dovnitř vejde 100 lidí.

Zimní stadion v Ústí nad Labem, který také spravují městské služby, bude zatím pouze pro profesionály. Využívat ho budou především hokejisté, kteří se musí rozdělit do skupin na tréninky. Kapacita už je zcela obsazena.

S přispěním ČTK



Nepřehlédněte