Plný kapsy šutrů. Jak si pánové Vladyka a Holub poradí se šestnácti postavami?

13.3.2019
Fefík
Další fotky

Dva herci zde hrají šestnáct postav, včetně ženských. Absurdní situace se střídají s vážnými a vytvářejí harmonický celek. Komedie byla přeložena do více než 16 jazyků světa. Světovou premiéru měla v roce 1999 a u nás se poprvé hrála o tři roky později.
Miroslav Vladyka (*1959 v Praze) a Radek Holub (*1968 v Praze) ji pro mimořádný divácký úspěch hrají dosud. Nejprve se hra dávala v Městských divadlech pražských, v roce 2007 pořídila Česká televize záznam představení v Divadle Rokoko. V roce 2013 se pánové Vladyka a Holub přestěhovali na Fidlovačku a nyní přicházejí do Kalichu.
Proměny herců v běhu času si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Plný kapsy šutrů

Co udělá se dvěma obyčejnými chlapíky, když se náhle dostanou do světa peněz a slávy? Hra o dvou mužích ze zapomenutého irského venkova, kam přijede velký filmový štáb, a kromě místních lokací využívá jako kompars také místní obyvatele. Hru v překladu Jitky Scoffin i tentokrát nastudovala režisérka Jana Kališová (*1956 v Praze).

Autorka textu je irská herečka a dramatička Marie Jones (*1951 v Belfastu). Její nejznámější hereckou úlohou je role Sarah, matky Gerrygo Conlona, patnáct let neoprávněně vězněného pro účast na bombových atentátech, v cenami ověnčeném filmu Jima Sheparda Ve jménu otce (1993). Plný kapsy šutrů jsou nejznámějším dramatickým dílem Jonesové, hra dostala Cenu Laurence Oliviera a hrála se s úspěchem i na Braodwayi. Reprízy v Kalichu se odehrají 15. května a 10. června.

FOTO: Plný kapsy šutrů

Plný kapsy šutrů - 1 fidlPlný kapsy šutrů - 2 fifPlný kapsy šutrů - 3 fidPlný kapsy šutrů - 5 fiPlný kapsy šutrů - 7 mdppppp
Další fotky
Plný kapsy šutrů - 8 mdpPlný kapsy šutrů - 9 mdppppPlný kapsy šutrů - 0 fidd


Nepřehlédněte