Plzeň láká děti ke sportu. Chystá oblíbenou Sportmánii

5.8.2021
Andrea Jančová

Děti do 15 let se mohou opět těšit na zajímavé medaile a upomínkové sportovní předměty.

„Velmi oblíbená Sportmanie Plzeň vznikla v roce 2016 jako olympijský park, kdy se konala olympiáda v brazilském Riu. I letos chystáme významnou novinku. Tou bude aplikace, která nahradí hrací karty. Místo razítek budou malí sportovci sbírat QR kódy a v mobilním telefonu naleznou nejen informace, zda již mají nárok na medaili, ale i informace o samotné akci, mapu areálu nebo informace k jednotlivým klubům, které jsou do akce zapojeny,“ vysvětlil první náměstek primátora Roman Zarzycký.

„Hlavním cílem pro nás zůstává i letos připravit rodinám s dětmi neopakovatelný zážitek s možností vyzkoušet si desítky různých sportovních stanovišť a potkat se se sportovními legendami a současnými reprezentanty České republiky. Za pět let navštívilo naše letní sportovní parky přes čtvrt milionu návštěvníků“, dodává.

Sportovní park bude rozdělen do dvou samostatných sektorů, v každém je limit návštěvnosti stanoven na tři tisíce osob. Vstup bude povolen pouze bezinfekčním osobám, což znamená osobám očkovaným, po prodělání nemoci v ochranné lhůtě 180 dnů anebo s platným antigenním či PCR testem. Návštěvníkům nabídneme možnost nechat se otestovat přímo ve stanu v parku za řekou.

Základ areálu budou tvořit dva oddělené sektory. Sportovci se mohou těšit na sjezd na sněhu, adrenalinové lezení, horolezeckou stěnu, vodní skluzavku, chybět nebude dětský koutek, motokáry, bungee running, rychlostní kanoistika, sportovní střelba, bodyzorbing, kickbox, jump aréna, vodní pólo, curling, zábavná kladina nebo biatlon a další klasická sportovní odvětví, jako je tenis, fotbal, atletika, házená nebo hokej.

Letošní další novinkou je divadelní vystoupení Divadla Spejbla a Hurvínka a Sportmanii zakončí pěnová party pro děti v neděli 29. srpna od 15 hodin.

Otevřeno bude od 14 do 20 hodin ve všední dny a od 10 do 20 hodin o víkendech. Vstup je zdarma.

Zdroj: vzNepřehlédněte