Na mikrogranty dá město letos 700 tisíc. Loni na ně vyčlenilo půl milionu korun.
„Prostřednictvím tohoto dotačního programu podporuje město Plzeň široké spektrum kulturních aktivit, zejména neziskových organizací, v některých případech zdánlivě menšinových kulturních a uměleckých projektů,“ řekla primátorova náměstkyně odpovědná za kulturu Eliška Bartáková. Dodala, že město chce dál vypisovat všechny dotační programy pro kulturu a kulturní aktéry, i když momentální opatření proti koronaviru neumožňují pořádání těchto akcí. „Pevně věříme, že se určitě situace bude lepšit a že se se svou kulturou budeme moci v létě potkat,“ řekla.
Kulturní projekty podporuje město prostřednictvím dotačních systémů více než 20 let. Mikrogranty se rozdělují od roku 2013. Žadatelé mohli dosud dostat průběžně v jednom roce až 20 tisíc korun, letos poprvé se částka zvýšila na 30 tisíc korun. Město hradí maximálně 70 procent nákladů na projekt. Žádosti lze podávat od 19. dubna, uzávěrky pro odevzdání žádostí 26. dubna, 31. května, 30. července a 10. září, doplnila vedoucí odboru kultury Květuše Sokolová. Žádost o dotaci musí pořadatel podat před zahájením akce.
Kromě mikrograntů město podporuje kulturu každoročně dalšími stamiliony korun prostřednictvím jednoletých a čtyřletých grantů nebo příspěvky na provoz, například Divadlu J. K. Tyla či Divadlu Alfa.


















