Plzeň podporuje inovativní podnikatele. S jejich pomocí chce zlepšit život ve městě

18.10.2021
Andrea Jančová

Město Plzeň se dlouhodobě věnuje podpoře mladých inovativních podnikatelů, kteří mají potenciál svými projekty zlepšit život v západočeské metropoli. Na polovinu listopadu proto chystá akci s názvem Startupuj Plzeň.

Při třídenním inspirativním maratonu vzniknou chytrá řešení, při jejichž tvorbě budou účastníkům asistovat zkušení lektoři. Zapojit se přitom může i široká veřejnost, organizátoři vyhlásili samostatnou kategorii, v níž se mladí inovátoři zaměří na podněty ke kvalitě života ve městě, které
zašlou samotní Plzeňané. „Zajímá nás, co Plzeňany trápí, co by chtěli změnit. Jsem rád, že se akce, jako je tato, pořádají. Řada mladých lidí má v sobě energii a potenciál dosáhnout úspěchu a zároveň tím přispět společnosti, stačí jim jen dát příležitost. Věřím, že vzniknou projekty, o kterých brzy uslyšíme, které se podaří uvést do praxe,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.

Podle organizátorů ze Správy informačních technologií města Plzně se účastníci mohou těšit na tři dny nabité kreativním myšlením. „Budeme pracovat s metodou, které se říká design thinking. V podstatě jde o specifický proces myšlení, jež má pět fází, přičemž na jeho konci
stojí nové neotřelé řešení. V tomto budou účastníky vést certifikovaní lektoři, kteří školí mimo jiné pro společnost Google, takže se je opravdu na co těšit,“ uvedla Anna Čudáková, projektová manažerka Správy informačních technologií města Plzně.

Účast na akci je zdarma, hlásit se mohou studenti a další zájemci, kteří míří za podnikáním. Ti mohou přijít s vlastním projektem, který chtějí svůj projekt posunout na novou úroveň, nebo si vybrat z témat nabízených organizátory.

Po skončení akce vyhodnotí organizátoři nejlepší projekty, kterým posléze pomohou k realizaci. „S podobnými setkáními máme v Plzni už zkušenosti, rozvoji technické a podnikatelské komunity se věnujeme dlouhodobě, proto víme, že je mezi Plzeňany řada kreativně smýšlejících lidí. Rádi je poznáme, případně i nabídneme spolupráci na některém řešení, které posune kvalitu života v Plzni zase o něco výš,“ řekl náměstek primátora Pavel Šindelář.  Akce se uskuteční v termínu od 12. do 14. listopadu.

Zdroj :vz/Plzeň.euNepřehlédněte