Plzeň prodá nevyužité pozemky. Za získané peníze chce stavět bydlení pro mladé

25.11.2021
Andrea Jančová

Plzeň prodá nevyužité pozemky v západní části areálu bývalých kasáren v lokalitě Zátiší. Společnost CTP VIII za ně v městské soutěži nabídla 232 milionů korun, na pozemcích plánuje kombinovat celou řadu funkcí inovativní výroby, výzkumu, vývoje a služeb.

Město by chtělo část získaných peněz použít na projekty týkající se dostupného bydlení. Schválí-li záměr v prosinci zastupitelé, tak za zhruba 86 milionů korun zrekonstruuje byty v domech ve Smetanově a Kotkově ulici, které by měly sloužit v budoucnu zejména mladým rodinám.

„Za prodej jsme získali významně víc, než jsem čekal. Společnost CTP VIII nabídla v soutěži, která se konala letos v říjnu, více než druhý zájemce této aukce – společnost Accolade,“ přiblížil radní města David Šlouf.

Původně město požadovalo za prodej sedmihektarového areálu někdejších kasáren minimálně 120 milionů korun, tuto sumu nastavilo podle znalečného posudku. Zájem tehdy projevili čtyři developeři, zastupitelé z nich vybrali dva, mezi nimi i společnost Accolade. Ta poté vyhrála soutěž s nabídkou 163 milionů korun. Městu se ale následně ozvala společnost CTP Invest, a nabídla 200 milionů korun. Proto město po poradě s právníky původní soutěž zrušilo a vypsalo novou, kde minimální cena byla stanovena právě na 200 milionů korun a přihlásit se mohl kdokoliv, kdo byl ochoten tuto cenu nabídnout. Přihlásili se dva zájemci, o pozemek soutěžili Accolade a CTP VIII.

„V tuto chvíli důkladně analyzujeme, jaký typ objektu bude při souladu s územním plánem pro toto místo ideální, a to i s ohledem na poptávku potencionálních klientů. Každopádně hodláme kombinovat celou řadu funkcí inovativní výroby, výzkumu, vývoje a služeb. Věříme, že projekt bude přínosem pro město Plzeň a logickým pokračováním celé zóny jejíž součástí je stávající CTPark Plzeň, kde aktuálně máme 45 firem a přes 4 000 lidí,“ uvedl David Chládek, ředitel CTP v České republice.

Zdroj : vz


Témata:

Nepřehlédněte