Plzeňská filharmonie získala nominaci na prestižní cenu

13.8.2022
Andrea Jančová

Plzeňská filharmonie získala za nahrávku CD se skladbami italského skladatele Ermanna Wolf-Ferrariho nominaci na prestižní německou hudební cenu Opus Klassik. Ceny se udělují ve 27 kategoriích hudebním osobnostem a za významné nahrávací počiny v oblasti klasické hudby.

Na disku je skladatelův Houslový koncert D dur, op. 26 v podání Albana Beikirchera a Divertimento, op. 20. Plzeňskou filharmonii řídil její současný šéfdirigent Chuhei Iwasaki. Tento dirigent japonského původu spolupracuje s předními orchestry v Čechách i na Slovensku, v Plzeňské filharmonii byl od sezony 2019/2020 na pozici stálého hostujícího dirigenta a od koncertní sezony 2021/2022 je jejím novým šéfdirigentem,

Plzeňská filharmonie je orchestrem žádaným v České republice i v zahraničí. Podniká četná turné a vystupuje na prestižních podiích Evropy a USA. V posledních sezonách vystoupili s Plzeňskou filharmonií mimo jiné Tai Murray, Pascal Rogé, Lilya Zilberstein, Juliane Banse, Sergej Nakarjakov, Anne Queffélec, Jeremy Menuhin, Gautier Capucon, Ivan Ženatý, Igor Ardašev, Michaela Fukačová, Julian Pflugmann, Nikita Boriso-Glebsky nebo Gabriela Demeterová. V minulosti byli významnými hosty i Ramon Vargas, Montserrat Caballe a také řada vynikajících dirigentů, např. sir Charles Mackerras, Václav Talich, Jiří Bělohlávek nebo Libor Pešek.

Zdroj :vz, TZ Plzeňská filharmonie


Témata:

Nepřehlédněte