Plzeňské vánoční trhy zaplnily večer stovky lidí, podle pořadatelů je jejich zrušení likvidační

25.11.2021
Andrea Jančová

Stovky lidí vyrazily ve čtvrtek večer na vánoční trhy na náměstí Republiky v Plzni. Do centra města někteří vyrazili poté, co vláda oznámila, že od pátečního podvečera letošní vánoční trhy ruší.

Zdejší pořadatelé to považují za nesmyslné a pro mnohé lidi likvidační. V Plzni začaly trhy v úterý, trvat měly do 23. prosince. Na náměstí je asi stovka stánků, už odpoledne ještě před rozhodnutím vlády o vyhlášení nouzového stavu byl zrušen veškerý kulturní program na pódiu. Město už dříve také zrušilo slavnostní rozsvícení vánočního stromu pro veřejnost a bude ho vysílat on-line. Kvůli zákazu pořádání trhů se jejich pořadatelé z několika měst spojí a věc budou řešit s právníky, řekl za pořadatele plzeňských trhů Jaroslav Strohschneider.

Adventní trhy

„Jsme naprosto zoufalí, máme nakoupené zásoby zboží, které je sezónní, jindy ho neprodáme. V pátek pojedeme určitě do 18:00 a uvidíme, co bude dál, stánek máme zaplacený na celý advent, kdo nám ty peníze vrátí ? ,“ “ řekla Našemu regionu jedna z prodejkyň, která v Plzni nabízí vánoční sortiment.

Loni kvůli pandemii začaly vánoční trhy s téměř dvoutýdenním zpožděním, letos pandemie nedovolila v Plzni uspořádat například velikonoční trhy. Adventní trhy, které v Plzni trvají měsíc a jsou jedny z nevětších v Česku, jsou ale pro pořadatele a řadu prodejců v celoročním podnikání klíčové.

Zdroj : vz, ČTKNepřehlédněte