Plzeňský kraj postaví atletickou halu za 120 miliónů

18.11.2020
Andrea Jančová

Minulé zastupitelstvo rozhodlo, že cena bude do 120 milionů Kč a kraj stavbu uhradí z rezervního fondu. „Neovlivní to běžné výdaje ani příjmy,“ řekla krajská radní Marcela Krejsová (ODS). Podle radní by soutěž mohla snížit cenu. Stavba by v ideálním případě bez odvolávání soutěžitelů mohla začít na jaře.

Halu včetně rehabilitace, sauny a místa pro rozvičení slíbilo škole předminulé vedení kraje při stěhování gymnázia z Plzně-Slovan. Podle radní půjde o složitou železobetonovou stavbu, podobnou mostní konstrukci. Bude stát na pylonech nad parkovištěm, které postavilo město. Vysoká stavba u stadionu atletů nemá překážet ve výhledu.

Novou halu bude spravovat škola, která sestaví program pro své studenty a krajskou Akademii individuálních sportů. Budou tam trénovat i atleti z oddílů v Plzni i regionu. Hala by se dala využít také na akrobatické skákání na trampolínách.

Gymnázium s 600 studenty má velké úspěchy na šampionátech a Plzeň je jedním mála míst ČR bez krytého sportoviště pro atlety. Jediné sportovní gymnázium v kraji, mezi jehož absolventy patří fotbalisté Petr Čech a Vladimír Darida, střelkyně Kateřina Emmons, tenisté Andrea Hlaváčková a Jonáš Forejtek a běžec na lyžích Martin Jakš, se v září 2016 přestěhovalo do areálu učiliště ve Vejprnické ulici. Do úprav prostor školy a do nových sportovišť dal kraj jako zřizovatel 151 milionů Kč.Nepřehlédněte