• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Plzeňský TOXI tým hlásí zásah! Odhalil hned dvě pěstírny konopí

    Další úspěch v boji proti drogovým dealerům si v Plzni připsal zdejší TOXI tým. Policisté odhalili na Plzeňsku hned dvě pěstírny konopí. Jedna se nacházela v rodinném domě nedaleko Plzně, druhá v objektu v ulici Na Roudné. Policisté při zásahu zadrželi dva muže.

    Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Michaela Reindlová – oba muži pěstovali ve speciálně upravených místnostech takzvané INDOOR pěstírně bez povolení konopí. Při domovních prohlídkách policisté zajistili přes sto kusů rostlin, usušený rostlinný materiál, chemikálie a příslušenství k pěstování. U staršího z mužů navíc policisté nalezli bílou krystalickou látku. V domě se našly i náboje a podezřelé předměty na výrobu pyrotechniky. Na místo prohlídky byl proto přivolán pyrotechnik a hasiči. Oba zadržení muži ve věku 44 a 49 let uvedli, že jsou občasnými uživateli drog.

    Zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren putují ke znaleckému zkoumání. Díky skvělé práci plzeňského TOXI týmu, preciznímu operativnímu šetření a výborné týmové práci plzeňských policistů, kteří na těchto dvou případech intenzivně pracovali, zahájil policejní komisař  úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

    Zdroj :vz/TZ PČR


    Témata:

    Nepřehlédněte