• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Plzeňští policisté odhalili dvě pěstírny konopí

  3.2.2022
  Jaroslav Svoboda

  Dva muže zadrželi plzeňští policisté v souvislosti s pěstováním konopí. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

  Plzeňští policisté stále pokračují v boji proti drogové kriminalitě. Koncem loňského a začátkem tohoto roku odhalili dvě pěstírny konopí. Jedna se nacházela v rodinném domě nedaleko Plzně, druhá pak v objektu v Plzni v ulici Na Roudné. Při zásahu policisté zadrželi dva muže ve věku 44 a 49 let.

  Policie dopadla muže, který vykrádal domy, obyvatelé Mělnicka tak už mohou klidně spát

  „Oba muži pěstovali ve speciálně upravených místnostech, v takzvané indoor pěstírně, bez povolení rostliny rodu Cannabis. Při domovních prohlídkách policisté zajistili přes sto kusů rostlin konopí, usušený rostlinný materiál, chemikálie a příslušenství k pěstování těchto rostlin.  U staršího z mužů navíc policisté nalezli bílou krystalickou látku. Mladší z nich měl zase v domě náboje a podezřelé předměty na výrobu pyrotechniky. Na místo prohlídky byl proto přivolán pyrotechnik a hasiči. Oba prověřovaní muži uvedli, že jsou občasnými uživateli drog,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

  Policisté řeší výhružný telefonát do školky i krádež lokomotivy

  Co bude se zabaveným zbožím? Zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren budou dle sdělení policie podrobeny znaleckému zkoumání.

  „Díky skvělé práci plzeňského TOXI týmu, preciznímu operativnímu šetření a výborné týmové práci plzeňských policistů, kteří na těchto dvou případech intenzivně pracovali, zahájil policejní komisař  úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodala policejní mluvčí.

  Zdroj: Policie ČR


  Témata:

  Nepřehlédněte