Pneumatiky Kumho: Jihokorejská tradice a inovativní přístupy

26.11.2022
Redakce
Komerční sdělení

Dosloužily vám vaše zimní či letní pneumatiky? Podívejte se na pneumatiky jihokorejské značky Kumho, jejíž počátky sahají až do roku 1960. Kumho vyrábí pneumatiky nejen pro osobní automobily, ale také dodávky a náklaďáky. Pneu Kumho si vás získají především výborným poměrem cena/výkon.

Historie a současnost pneu Kumho

Historie značky Kumho se píše už od roku 1960, kdy byla společnost s původním názvem Samyan Tire v jihokorejském Soulu založena. Jelikož se v začátcích spoléhalo především na manuální práci dělníků, byla počáteční denní produkce jen kolem 20 ks pneu.

Později se ruku v ruce s automatizací denní produkce násobně zvýšila. Dnes je dokonce, s více než 60 miliony prodaných pneu jedním z hlavních výrobců pneumatik v Asii.

Podobně jako další výrobci pneu, má i společnost Kumho Tyres výrazný vliv ve světě automobilových závodů. Firma byla mezi roky 2003 a 2011 výhradním dodavatelem pneu pro evropský podnik Formule 3. Od roku 2022 je pak oficiálním dodavatelem pneu pro závody TRC, což svědčí o technologické vyspělosti a kvalitě pneu Kumho.

Kumho se dlouhodobě zaměřuj na výzkum a vývoj pneu s technologickými novinkami, díky kterým vyčnívá nad konkurencí v podobné cenové relaci.

Na pozici na technologického lídra si firma zakládá a jejím hlavním dlouhodobým cílem je prodrat se mezi 5 největších výrobců pneu.

Partner sportovních klubů

Kumho podporuje jako oficiální partner řadu tradičních fotbalových týmů. V Německu logo Kumho s hrdostí nosí hráčiSchalke 04 a Hertha BSC. V anglické Premier league pak podporuje tradičním tým z Londýna, Tottenham Hotspur. A výjimkou není ani ČR, kde logo Kumho nosí hráči FK Mladá Boleslav.

Kumho Ecsta PS71: Bezpečné letní pneu za super cenu

Letní pneu Kumho Ecsta PS71 si oblíbí majitelé osobních vozů střední a vyšší střední třídy, kteří hledají bezpečné obutí pro každodenní jízdu. Výborný poměr ceny a kvality potěší všechny, kdo netouží vrazit do nákupu pneumatik celou výplatu, ale zároveň očekávají vysoký standard kvality.

Dobrou stabilitu ve vysokých rychlostech zajistí pevné obvodové žebro, které se přinese řidiči také skvělou kontrolu nad vozem. Pružná dezénová směs HDMS a optimálně rozestavěné dezénové bloky výborně reagují na prudké brždění a zkrátí tak brzdnou dráhu na minimum.

Široké drážky a příčné kanálky po obvodu pneu odvádí vodu a zabraňují tak vzniku aquaplaningu. Vzhledem rozměrům pro disky o průměru od 16 do 20 palců, je obujete na naprostou většinu běžně dostupných automobilů. Oblíbené varianty jsou především 225/45 R17, 235/40 R18 a 235/55 R19.

Kumho Ecowing ES31: Letní pneu pro auta střední třídy

Letní pneu Kumho Ecowing ES31 si vás získají výborným poměrem ceny a kvality. O výborný odvod vody a eliminaci vzniku nebezpečného aquaplaningu se postarají hluboké obvodové drážky.

Už z názvu Ecowing ES31 je patrná skutečnost, že při vývoji pneu byl kladen velký důraz na ekologičnost. Aerodynamická ramena zase pomáhají snížit valivý odpor a šetřit palivo. Odolná dezénová směs navíc zajišťuje vysoký kilometrový nájezd a pneumatiky jsou na konci své životnosti snadno recyklovatelné.

Pneumatiky se vyrábí pro pro disky s průměrem od 13″ do 17″, takže si vyberete ten správný rozměr pro menší vůz i auto střední třídy. Velmi prodávané jsou např. velikosti

Díky rozměrům pro disky od 13 do 17 palců je obujete na malá auta i střední třídu automobilů. Oblíbené variantyjsou pak především 175/65 R14, 185/65 R15 a 215/60 R16.

Kumho WinterCraft WP71: Kvalitní zimní obutí za super cenu

Zimní pneumatiky Kumho WinterCraft WP71 jsou výbornou volbou pro vozy střední i vyšší výkonnostní třídy. Pneumatiky vám přinesou spolehlivé ovládání a stabilitu i na zmrzlé vozovce a pohodlný a bezpečný průjezd hlubokým sněhem.

3D lamely se do sebe během jízdy uzamknou, což zvýší stabilitu a trakci na mokré, zledovatělé i sněhem pokryté vozovce. Propracované drážky jsou navržené tak, aby produkovaly pouze minimální hluk. Pneumatiky serovnoměrně opotřebovávají, což má pozitivní vliv především na kilometrový nájezd.

Pneu se vyrábí ve velikostech pro disky od 16″ do 19″. Díky tomu je koupíte i v oblíbených variantách 225/55 R17, 225/45 R18 a 235/35 R19.

Kde koupit pneumatiky značky Kumho?

Všechny zmíněné pneumatiky Kumho hledejte u renomovaných pneuservisů, některých autoservisů, ale i dalších prodejců pneumatik. Nebo si můžete objednat pneumatiky na internetu. Výhodně pneu Kumho koupíte v oblíbeném e-shopu s pneumatikami Pneuboss.cz, kde mimo pneumatik Kumho najdete také pneumatiky dalších oblíbených značek.Nepřehlédněte