Po dvou letech se do Plzně vrací Majáles

14.5.2022
Andrea Jančová

Třicátý majáles, největší jednodenní hudební akce na západě Čech, se dnes odehraje v areálu plzeňské ploché dráhy. Majáles se vrací po dvou letech, přestávku si vynutila pandemie koronaviru. Před pandemií se konával v amfiteátru na Lochotíně jako nejstarší kontinuální majáles v České republice.

„Zájem je obrovský, jak ze strany kapel, které dva roky nehrály a chtějí živé publikum, tak diváků. Věřím, že pokoříme hranici 10.000 lidí, z této sumy už máme každopádně prodány dvě třetiny vstupenek,“ uvedl Jiří Sojka z unie. Tlak pořadatelů kulturních akcí na kapely je podle něj po covidové pandemii obrovský, a muzikanti nestíhají. Například kapely Horkýže Slíže a Mirai přejíždějí ještě v den majálesu na další koncert.

Organizátoři pozvali kapely napříč republikou. Po pandemii se muzikanti podle něj těší na živé obecenstvo. Koncerty začínají ve 12:00 a jako první zahraje Jamaron. Mezi dalšími účinkujícími jsou třeba kapely Divokej Bill, No Name, Rybičky 48 a jako poslední od 23:00 Kapitán Demo. Majáles skončí kolem půlnoci.

Největším tahákem jsou krom kapel majálesové svatby nanečisto na 24 hodin s oddávajícím, přípitkem a kostýmy, stejně jako soutěž o majálesového borce v několika disciplínách.

„Dispozice ploché dráhy je jiná než amfiteátru, kde byly dvě scény daleko od sebe a mohly se hudebně překrývat. Teď to musíme udělat tak, že dvě stage, které stojí vedle sebe, budou vlastně hrát kontinuálně jedna po druhé, uvedl Sojka. Stovky vstupenek, které si lidé koupili na minulé dva ročníky, zůstávají v platnosti.

Zdroj :ČTKNepřehlédněte