Po kontroverzním závěru se strhla i bitka! Příbram se ale raduje ze záchrany v nejvyšší lize

3.6.2019
Matěj Karger

Fotbalisté Příbrami se museli tuto sezonu o svůj prvoligový status hodně poprat. Po návratu mezi českou fotbalovou smetánku minulý rok museli čelit hned několika nástrahám v podobě nového systému nadstavbové části a baráže. Těžký ročník, ovlivněný i odchodem trenéra Csaplára, nakonec dospěl ke svému vyvrcholení v dvojzápase se Zbrojovkou Brno.

V prvním utkání hraném na Moravě se strhla divoká přestřelka. Pro Příbram to sice vypadalo velmi dobře, když po deseti minutách vedla díky brankám Matouška a Kodra už 2:0. Jenže domácímu mužstvu se povedlo i s pomocí dvou gólů Magery otočit stav utkání. Prohru středočeského celku nakonec až v 89. minutě odvracel střídající Keita. Tato branka se nakonec ukázala být naprosto klíčovou.

V druhém utkání bylo k vidění oproti prvnímu duelu minimum šancí. První půli byli aktivnější domácí hráči. Nebezpečně střílel třeba Polidar nebo Rezek. V druhém poločase se pak Zbrojovka hnala za gólem, ale její snahy před brankou Kočího, za níž fandili příznivci Brna, byly nakonec neúspěšné.

Sparta má nového střelce i trenéra! Kdo přijde další?

Asi největší rozruch ve vápně fotbalistů Příbrami tak nadělali bohužel právě fanoušci Zbrojovky v 70. minutě, když na hrací plochu začali házet pyrotechniku. Několik minut se tudíž nehrálo, a někteří hráči Brna dokonce šli poprosit své příznivce, aby se uklidnili.

Fanoušci tím nakonec svému milovanému klubu uškodili. Hlavní sudí Ardeleanu totiž nakonec nastavil nad rámec základní hrací doby pouze tři minuty, i když se kvůli vytržnostem nehrálo minimálně sedm minut.

Ke konci zápasu pak také rozhodčí několikrát odpískal v některých sporných momentech proti Zbrojovce. Moravané se tak určitě po utkání cítí poškozeni. Navíc na rozhodnutí rozhodčích už si po prvním utkání stěžoval třeba kapitán Magera.

Frustrace a vztek hráčů Zbrojovky nakonec po finálním hvizdu zapříčinila poměrně velkou strkanici mezi hráči i náhradníky obou celků. Ta se naštěstí nezvrhla ve vážnější potyčku a už vůbec nezměnila výsledek dvojzápasu. Příbram se díky venkovním brankám udržela po dvou remízách se Zbrojovkou Brno v nejvyšší české soutěži.

První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčůNepřehlédněte