První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčů

28.5.2019
Matěj Karger

Pražská fotbalová Dukla zažila velice nepovedenou sezonu a po osmi letech se loučí s českou nejvyšší fotbalovou soutěží. Zároveň klub z Dejvic už delší dobu není v úplně nejlepší finanční situaci, a proto se také spekulovalo o tom, že by nechal svůj tým dobrovolně spadnout až do třetí ligy. To se nakonec nestane, avšak velké změny nastanou i tak.

Jedním z prvních kroků bude odliv hráčů, kteří s týmem nebudou pokračovat v nižší soutěži. Už v pondělí po skončení letošního ročníku FORTUNA:LIGY na svém webu oznámila Dukla odchod hned pěti hráčů, z čehož většinu tvořili cizinci.

Asi nejcitelnější ztrátou bude pro kádr Černohorec Uroš Djuranovič, který v této sezoně nastoupil ke 29 utkáním, v nichž dal hned šest branek. Pětadvacetiletý útočník tak byl s přehledem nejlepším střelcem Dukly. Po dvou letech v Praze mu vypršela smlouva a bude si hledat angažmá jinde.

Po dvou sezonách v Dukle se s fanoušky loučí i obránce Ivan Ostojič. Ten ve žlutočerveném dresu odehrál dohromady 47 utkání. Nyní mu též vypršela smlouva, a tak zamíří zpět do rodného Srbska.

Dramatické poslední minuty! Bohemka gólem v nastavení rozhodla o tom, že Příbram putuje do baráže

Dalším Srbem, jenž poputuje zpět na Balkánský poloostrov je Branislav Miloševič. Jednatřicetiletý obránce vydržel v Dukle čtyři roky, během nichž nastoupil do 104 ligových utkání. V poslední sezoně dokonce nastupoval i s kapitánskou páskou. Před odchodem se rozloučil těmito slovy: „Děkuji všem spoluhráčům, fanouškům a lidem z klubu, všem, kteří se zasloužili o to, že jsem se v Dukle cítil celé čtyři roky jako doma. Odcházím, ale klub a Praha zůstanou navždy v mém srdci.“

Kromě Miloševiče, který během poslední sezony často zastupoval pozici kapitána, odchází i oficiální týmový kapitán Marek Hanousek. Tento odchod byl již mnohem méně očekávaný. Hanousek totiž kromě krátkého angažmá v Plzni působil ve své ligové kariéře jenom v Dukle. Sedmadvacetiletý záložník ale pravděpodobně bude chtít hrát dále v nejvyšší soutěži, a proto odmítl nabídku prodloužení smlouvy.

Novou nabídku smlouvy rovněž odmítl i dvaadvacetiletý odchovanec Dukly Michal Bezpalec, který bude také hledat nové působiště ve FORTUNA:LIZE.

Dá se očekávat, že kádr Dukly se bude i nadále hodně měnit. Už nyní se třeba spekuluje o odchodu brankáře Filipa Rady.

Softball na Černém Mostě slaví třicet letNepřehlédněte