Po rodinné hádce na Plzeňsku dva mrtví. Útočník se po vraždě oběsil

6.12.2021
Andrea Jančová

Krajští kriminalisté dnes zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku. Při té byl zastřelen pětašedesátiletý muž. Podle nepotvrzených informací šlo o spor mezi dvěma bratry. Šestašedesátiletý útočník se krátce po činu oběsil.  

Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se okolnostmi úmrtí útočníka dál zabývají, Potvrdila nám to krajská policejní mluvčí Eva Červenková.

„Mladší z nich i přes veškerou snahu přivolaných policistů a následně záchranářů svým zraněním na místě podlehl. Krátce poté se s největší pravděpodobností připravil o život i sám pachatel, který byl nalezen ze strany přivolané zásahové jednotky v objektu bez známek života,“ uvedla mluvčí. U zemřelých byla nařízena soudní pitva. Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání vraždy.

Radějovice jsou částí obce Přehýšov. Je tam 27 domů a v roce 2011 tam trvale žilo 52 obyvatel. Nad vesničkou, kterou v neděli po 18:00 uzavřely desítky policistů včetně zásahové jednotky, létala policejní helikoptéra. Podle  serveru Krimi-Plzeň útočník střílel z nelegálně držené pušky nebo samopalu. Střelba byla následkem majetkových sporů. Střelec byl dlouholetým obyvatelem obce.

Zdroj :vz/PČR, ČTK


Témata:

Nepřehlédněte