Po vločkování a hermelínování se letos v Jincích uskutečnilo plackování

17.12.2021
Marta ŠeVac

Místní organizace Českého zahrádkářského svazu Jince pod vedením předsedkyně Ivy Jelínkové pořádá každoročně soutěže ve výrobě různých pokrmů. Jednalo se například o to, kdo vytvoří nejlepší a nejchutnější vánočky, saláty, bábovky nebo výrobky z hermelínu. V loňském roce se toto zápolení neuskutečnilo kvůli zhoršené epidemiologické situaci. A tak letos byl termín připadající na sobotu 4. prosince s napětím sledován.

Nakonec si aktivní i pasivní milovníci dobrého jídla přece jen přišli na své. A tak se na stole v sále hotelu Kratochvíl na desátou hodinu shromáždily talířky s těmi nejlepšími plackami. Byly mezi nimi výrobky různých chutí, sladké i slané. Ty druhé převládaly. Členové poroty dostali tabulky, ochutnávali jednotlivé vzorky, a poté přidělovali známky od jedničky do pětky jako ve škole. Organizátorky body sečetly a vyhlásili výsledky.

O první místo se podělili hned dva soutěžící: Helena Pilelková se škvarkovými plackami a Jiří Kuldanek se speciálním „československým bramborákem Kuldanek“. Následovala druhá Marie Houšková, která přihlásila do soutěže květákové placky a třetí Šárka Nesvadbová rovněž s chutnými škvarkovými plackami, které byly nejčastějším letos přihlášeným a nakonec i vyhodnoceným výrobkem. Všichni ocenění sklidili po převzetí pěkných cen a společném vyfotografování zasloužený potlesk.

Tím ale akce neskončila. Ke slovu přišla Dana Jará se svojí harmonikou. Sálem se zněly písničky jako Červená sukýnka, Pod našimi okny, Cikánka, Škoda lásky a řada dalších. Většina účastníků je znala, a tak se do zpěvu zapojili i diváci.

V době, kdy není kulturní život v regionu příliš bohatý, se jednalo o značně příjemné oživení.

Miroslav Maršálek


Témata:

Nepřehlédněte