Počet covidových pacientů na jihomoravských JIP klesá

6.12.2021
Redakce

V nemocnicích v Jihomoravském kraji za týden mírně klesl počet pacientů s nemocí covid-19 na jednotkách intenzivní péče (JIP). Před týdnem jich bylo 162, k dnešku je jich 153. Celkem je v jihomoravských nemocnicích bezmála 900 hospitalizovaných s nemocí covid-19.

Jihomoravské nemocnice měly několik posledních týdnů na jednotkách intenzivní péče přes 160 pacientů. Nyní je jich 153. „Je to 35,9 procenta celkové kapacity jednotek intenzivní péče,“ uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Podle ní potřebuje umělou plicní ventilaci nejvíce pacientů právě v Jihomoravském kraji, a to 82.

Ve Fakultní nemocnici Brno je dlouhodobě nejvíce pacientů v kraji. Její mluvčí Veronika Plachá ČTK řekla, že mají 135 nakažených pacientů na standardních odděleních a 41 na jednotkách intenzivní péče. V listopadu měla nemocnice 570 nakažených pacientů. Většina z nich se vyléčila a odešla domů, za měsíc bylo ale i 62 úmrtí. Většina ze zemřelých byla ve vyšším věku, někteří měli i jiné zdravotní problémy nebo se potýkali s obezitou. Přes 60 procent úmrtí byli lidé neočkovaní proti koronaviru.

Kolem stovky pacientů má Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, kolem osmdesáti má Nemocnice Znojmo. „Na standardních lůžkách máme 65 pacientů a na ARO 14,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Veselá. V břeclavské nemocnici je podle mluvčí Elišky Windové celkem 70 nakažených, z toho osm na JIP.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte