Počet příměstských táborů v Sokolově je letos rekordní, ve městě jich je dvaatřicet

18.7.2021
Roman Kořinek

„Myslíme si, že jsme republikový unikát a dětem nabízíme dostatek možností strávit pěkné a zábavou naplněné prázdniny. Je to ale samozřejmě i služba rodičům, kteří vědí, že je o jejich děti dobře postaráno a nemusejí řešit jak jim vyplnit dva měsíce prázdnin,“ vysvětluje starostka Sokolova.

Do pořádání příměstských táborů se v Sokolově postupně zapojily všechny základní školy. Nápad vznikl v roce 2017, kdy se ale nesetkal s žádnou odezvou. V dalších letech se ale začaly jednotlivé školy zapojovat a nyní jsou příměstské tábory na každé z nich.

„Z rozpočtu města jsme vyčlenili dvě deset tisíc korun, ze kterých jednotlivé tábory podporujeme. Z těchto peněz jsou hrazeny základní věci pro tábor a rodiče týdenní pobyt stojí od tisíce do devatenácti set korun. Záleží vždy na náplni a náročnosti tábora,“ pokračuje dále starostka.

Tábory jsou různě zaměřené a nabízí dětem opravdu široké spektrum vyžití. Své tábory samozřejmě pořádá i Dům dětí a mládeže, kde je rovněž o jednotlivé turnusy velký zájem. „Tam je ale možnost využít i nabídky pobytového tábora, ne jen příměstského,“ dodala starostka.

Zdroj: vzNepřehlédněte