Počet případů respiračních onemocnění na jihu Čech klesá

19.4.2022
Jiří Bydžovský

Počet případů respiračních infekcí v Jihočeském kraji klesá. Hygienici v regionu nyní evidují 997 případů na 100.000 obyvatel, což je o sedm desítek méně než před měsícem.Nejvíce nemocných je mezi dětmi.

Podle ředitelky Krajské hygienické stanice Kvetoslavy Kotrbové je nejvíce nemocných mezi dětmi mladšími pěti let, kde připadá 3531 případů na 100.000. V dalších věkových skupinách je nemocnost výrazně nižší.

„Relativní nemocnost za týden klesla ve všech okresech s výjimkou Táborska a Strakonicka. Situace je tedy naprosto klidná,“ řekla Kotrbová. Podle odhadů odborníků bude výskyt respiračních infekcí s ohledem na aktuální roční období a oteplování dál slábnout.

Nejvíce nemocných je momentálně na Jindřichohradecku, kde hygienici registrují 1150 případů na 100.000 obyvatel. Naopak nejméně respiračních infekcí je na Českobudějovicku, a to 850 na 100.000 obyvatel. Pokračuje trend z posledních dvou let, kdy respirační infekce nejsou tak časté. Souvisí to s epidemií koronaviru, který se stal dominantním virem.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte