Podvodníci útočí na seniory, za výměnu zámku si účtují šílené ceny

4.8.2022
Jaroslav Svoboda

Orlickoústečtí policisté varují před nevýhodnou výměnou zámků u dveří.  Sídliště v Ústí nad Orlicí totiž obchází muž, který varuje občany před sérií vloupání a nabízí výměnu zámků. Policisté ale varují, že neevidují, žádnou sérii vloupání a muž je tak podvodník.

„Od starších občanů v Ústí nad Orlicí jsme získali poznatky, že sídliště Štěpnice má obcházet muž, který nabízí své služby a to výměnu zámků u dveří. Na obyvatele používá legendu, že v Ústí nad Orlicí dochází k sérii vloupání do bytů a proto by si svůj majetek měli lépe ochránit. Tvrdí, že stávající zámky jsou nedostatečné a je třeba jejich výměna,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Pervitin na Uherskohradišťsku vyráběl důchodce s kamarádem

Trik podvodníka je následující: když člověk souhlasí, provede mu výměnu zámků, ale cena, kterou si za to účtuje, je neadekvátní a neodpovídá ani kvalitě zámku ani zabezpečení bytu.

„Za policii můžeme říci, že v současné době nedochází v Ústí nad Orlicí k žádným sériovým vloupáním. Buďte velmi obezřetní, nedůvěřujte cizím lidem nabízejícím vám zdánlivě výhodné služby, a pokud si nejste jistí, obraťte se na někoho z rodiny nebo přímo na policisty na linku 158,“ varují policisté.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte