Podzimní práce v Panské zahradě v Hořovicích

12.11.2021
Marta ŠeVac

V pondělí 1. listopadu byl v části Panské zahrady v Hořovicích, která není přístupná veřejnosti, čilý pracovní ruch. Již několik dnů předtím zde vrčely křovinořezy a v pondělí měně přístupné části v nerovném terénu sekal pracovník Technických služeb Hořovice dálkově ovládanou sekačkou, tzv. pavoukem.

Rovněž byla prořezána křoviska a posekány souvislé plochy ostružiní. Pak pracovníci technických služeb nakládali hromady trávy na multikáru a odváželi na skládku do Stašova.

Nepřístupná část Panské zahrady je jestě rozdělená plotem na dvě části, ta která souvisí s terasou kolem Starého zámku, zůstala neposekána. Proč tomu tak je, jsme se zeptali místostarosty města Hořovice Ondřeje Vaculíka.

Podle něj Hořovice plánují revitalizaci Panské zahrady, avšak nejprve je nutné staticky zajistit, opravit či zpevnit terasu kolem Starého zámku, na tuto práci zatím město nemá peníze. Pokud by se povedlo terasu opravit, může se město pokusit získat dotaci i na revitalizaci celé Panské zahrady.

Nyní může veřejnost využívat pouze jednu její část, kde je dětské hřiště. V té druhé nepřístupné části jsou vzácné stromy a také staré odrůdy jabloní, které by rovněž stálo za to zachovat pro příští generace. Marta Šestáková

Fota: Václav Šesták

VIDEO


Témata:

Nepřehlédněte