Pokračují kontroly na hranicích. Policie odchytila stovky dalších migrantů

14.11.2022
Simona Knotková

Policisté ve Zlínském kraji zajistili za poslední týden v souvislosti s kontrolami na hranicích se Slovenskem 287 migrantů. Je to méně než o týden dříve, kdy jich bylo 441, ještě o týden dříve pak 664. Od rána v pondělí 7. listopadu do rána 14. listopadu zadržela policie v regionu tři převaděče. Ve srovnání s předchozím týdnem to bylo o dva převaděče více.

„Počet zajištěných migrantů opět mírně klesl. Pokles je patrný už druhý týden,“ řekl policejní mluvčí Petr Jaroš. Vyvozovat z toho, že migrační vlna slábne, je však podle policie předčasné.

Skupinky běženců policisté v uplynulých sedmi dnech zajistili ve všech příhraničních okresech Zlínského kraje, tedy na Vsetínsku, Zlínsku i Uherskohradišťsku. Uplynulý víkend byl podle něj relativně klidný. Od sobotního do pondělního rána zajistila policie v kraji 26 běženců, o týden dříve jich bylo od sobotních 07:00 do pondělních 07:00 dohromady 35.

Vstup na území České republiky policisté v kraji za uplynulý týden odepřeli 237 migrantům. U dalších 43 přistoupili k takzvané readmisi, což znamená, že je vrátili na Slovensko. O týden dříve policie v regionu evidovala 185 odepřených vstupů a 140 readmisí.

Kontroly na společných hranicích zavedené na konci září Českou republikou kvůli převážně syrským migrantům proudícím přes Slovensko a ČR do Německa podle čtvrtečního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) zůstanou i po 12. prosinci, dokdy mají zatím fungovat. O jejich dalším prodloužení ale budou jednat experti obou zemí.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte