Pokusem o útěk z vězení si pouze prodloužil trest

25.6.2022
Redakce

Nestřežené pracoviště v Pertolticích dnes kolem osmé hodiny ráno nedovoleně opustil 28letý vězeň, který si ve věznici ve Stráži pod Ralskem odpykává trest odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost. Firma, ve které dosud pracoval,  vyrábí rakve a jejich příslušenství . Ještě kolem půl osmé se nacházel na svém pracovišti, ale krátce po osmé kvůli němu vypukla rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojil i vrtulník letecké služby policie.

Policisté z českolipské hlídkové služby a z obvodních oddělení v Mimoni, Stráži pod Ralskem a Doksech včetně psovoda se služebním psem zase  pročesávali Pertoltice a nejbližší okolí po zemi, a to jak městskou zástavbu, tak její  přírodní okolí.

Kolem 10. hodiny zahlédli policisté českolipské hlídkové služby uprchlého vězně u silnice vedoucí z Mimoně na Doksy. Když pochopil, že o něm vědí, jen instinktivně zrychlil krok, ale o větší únikové akce se už  nepokoušel. Policisté ho zde zadrželi a eskortovali do věznice ve Stráži pod Ralskem.

Původní trest odnětí svobody mu měl vypršet v roce 2023, ovšem za dnešní krátkou iluzi svobody zaplatí vysokou cenu. Svým útěkem se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu může soudce prodloužit pobyt za mřížemi o dalších pět let.

zdroj: pčr


Témata:

Nepřehlédněte