Pokusil se utéct, schovat i uplavat. Muž v celostátním pátrání skončil v policejní cele

30.6.2022
Jiří Bydžovský

Netradiční zákrok mají za sebou strážníci městské policie v Českých Budějovicích. Strážníci si všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Během ověřování totožnosti se muž pokusil hlídce utéct a schovat. To mu nevyšlo, tak v zoufalosti skočil do řeky Malše a pokusil se uplavat. Na druhém břehu padl do rukou policistů.

„V úterý krátce před druhou hodinou odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Biskupské ulici. Strážník si zde všiml muže, který odpovídal popisu hledané osoby Policií ČR. Strážník k muži přistoupil a vyzval ho k prokázání totožnosti. Muž hlídce tvrdil, že u sebe nemá žádné doklady, ale svou totožnost chtěl prokázat ústně,“ řekl mluvčí strážníků David Štýfal.

Nadiktované údaje se však neshodovaly s totožností osoby, za kterou se chtěl vydávat. Ve chvíli, kdy muž viděl, že jeho strategie nemá příliš šancí na úspěch, tak se pokusil utéct a následně schovat u mostu přes řeku Malši.  „V tu dobu po muži pátraly i ostatní hlídky v okolí. Ve chvíli, kdy se smyčka postupně utahovala a prchající muž již neměl kam, tak se rozhodl skočit do řeky a strážníkům uplavat. Na druhém břehu již čekala smíšená hlídka policisty se strážníkem, která muže z vody vytáhla,“ dodal mluvčí.

Policisté zjistili, že se jedná o čtyřiatřicetiletého muže z Českobudějovicka, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Muž byl předveden na obvodní oddělení Policie ČR k dalšímu šetření.

Zdroj:vzNepřehlédněte