Policejní zásahové jednotky zamíří do Přední Výtoně

13.5.2022
Jiří Bydžovský

Den plný sportu, dynamických ukázek a dětských soutěží je součástí sobotního závodu zásahových jednotek policie a týmů borců z integrovaného záchranného systému. Závod Šumaman 2022 odstartuje tuto sobotu v obci Přední Výtoň.

Závodníci startují v pěti členných družstvech od ranních hodin. Čeká je trať dlouhá 45 kilometrů s množstvím fyzicky i psychicky náročných překážek. Část trati zdolávají závodníci na horských kolech, na vodní ploše pak makají na raftech. „Na některých stanovištích se pohybují na lanech či sítích v korunách stromů. Jedno ze stanovišť je tak zvané překvapení, zde si mají závodníci většinou sáhnout na samé dno svých sil,“ řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

V rámci závodu Šumaman je připraven sportovní i kulturní program pro dospělé i dětské návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. „Dopoledne je věnováno dětským sportovním a vědomostním soutěžím i ukázkám techniky policie, armády či souhře letecké služby policie se zásahovou jednotkou. Za splněné disciplíny dostávají dětští sportovci dárečky,“ doplnil Matzner.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte