Policie na jihu Čech eviduje kvůli počasí dvě desítky nehod

28.11.2021
Jiří Bydžovský

Řidiče,zejména ve vyšších polohách kraje ,dnes potrápilo počasí. Na většině území sněžilo. Policie na jihu Čech eviduje kvůli počasí asi dvě desítky nehod včetně dvou nehod s účastí sypačů. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Nehody se obešly bez vážnějších zranění.

„Jeden sypač v obci Dvorec ve směru na Borovany skončil ve stoce, mělo by to snad být bez zranění. Pak máme na Dačicku nehodu sypače s osobní automobilem, kde pro změnu osobní auto skončilo v příkopu. Mělo by tam být snad jen lehčí zranění řidiče osobního auta,“ řekla policejní mluvčí Martina Joklová.

Část nehod se podle ní stala kvůli tomu, že řidiči dostali na mokré či zasněžené silnici smyk. Kvůli smyku havaroval také autobus na silnici číslo 3 v obci Střítež na Českokrumlovsku. „Autobus vyjížděl ze zastávky, dostal smyk a narazil do autobusové zastávky,“ řekla Joklová. Při nehodě se nikdo nezranil. Autobus zablokoval silnici jen částečně, zůstala průjezdná.

Podobný ráz počasí meteorologové předpovídali už v závěru týdne. V sobotu vydali výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí. Uvedli, že přes Českou republiku přejde dnes v pásu od Šumavy přes Vysočinu po Krkonoše sněžení, během něhož může napadnout až deset centimetrů sněhu, na horách až 15 centimetrů. Výstraha platí do dnešní dvacáté hodiny.

Zdroj:čtk

 Nepřehlédněte