Policisté na Zlínsku zadrželi více než tři desítky uprchlíků

24.5.2022
Redakce

Policisté zadrželi dnes odpoledne u Valašských Klobouk a Štítné nad Vláří na Zlínsku 33 cizinců bez cestovních dokladů, kteří řekli, že jsou ze států Blízkého východu. Policie nyní zjišťuje oprávněnost a okolnosti jejich pobytu na území České republiky, řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté zatím nevědí, jak cizinci do ČR přicestovali. „Oni nám to neřekli. Našli jsme je u Valašských Klobouk a u Štítné nad Vláří v okolních lesích. Předcházelo tomu oznámení bývalého policisty, který uviděl dva muže. Poznal, že se nejedná o místní, takže nás zavolal,“ uvedla Kozumplíková.

Obdobný případ zaměstnal policisty v pátek 20. května, kdy ve Valašských Kloboukách a okolí zadrželi 31 běženců z Blízkého východu. Všichni byli bez dokladů. „Cizinecká policie jim vydala rozhodnutí o tom, že jejich pobyt je neoprávněný a že mají povinnost opustit území České republiky,“ uvedla mluvčí.

Na konci loňského ledna policie ve Zlínském kraji zadržela šest běženců v Kroměříži. Pět z nich bylo z Afghánistánu, jeden z Pákistánu. Do města přicestovali na návěsu kamionu. Cizinecká policie tehdy rozhodla o jejich vyhoštění.

zdroj: čtkNepřehlédněte