Policisté odhalili varnu pervitinu, pro muže si přišla zásahovka

13.5.2022
Jaroslav Svoboda

Minulý týden nalezli policisté na Orlickoústecku při domovní prohlídce varnu. V této souvislosti pak obvinili šestačtyřicetiletého muže z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Tomu teď hrozí až deset let za mřížemi.

„Obviněný nejméně od poloviny roku 2019 do svého zadržení měl vyrábět psychotropní látku metamfetamin, známou jako pervitin, který měl sám užívat a část prodávat dalším osobám. Vyrobit měl nejméně 400 gramů, přičemž si při ceně kolem tisíce korun za gram mohl přijít až na 400 tisíc,“ uvedla k případu policejní mluvčí Dita Holečková.

Neopatrná žena přišla o dvě stě tisíc, varování před podvodníky asi nemá cenu

Pro muže si přišla zásahovka

Dle sdělení kriminalistů proběhlo zadržení pachatele ve spolupráci s královéhradeckou zásahovou jednotkou, policisté totiž měli indicie, že muž by mohl přechovávat střelné zbraně, ačkoliv není držitelem zbrojního průkazu.

Doma měl varnu

„Při domovních prohlídkách kolegové zajistili předměty a chemikálie sloužící k výrobě pervitinu, sáčky s bílým práškem, velké množství nábojů a několik zbraní. Zda se jednalo o funkční zbraně a takové, které podléhají evidenci, ukáže až další expertíza,“ doplnila mluvčí Holečková.

Obviněný je stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte