Policisté se zaměřili na železniční přejezdy, STOPka řidiče nezajímala

5.10.2022
Jaroslav Svoboda

Ostravští policisté se v minulém týdnu zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu především na železničních přejezdech u ostravského hlavního nádraží. Zjistili na čtyři desítky přestupkového jednání. To, že jedou přes železniční přejezd, často řidiče nezajímalo.

Ostravští policisté se soustředili hlavně na prohřešky na přejezdech, jejich oku ale neunikla ani další protiprávní jednání.

„Během akce policisté zkontrolovali přes 200 vozidel a odhalili celkem 66 přestupkových jednání, z toho 37 ve vztahu k železničním přejezdům.  Na těch víc jak 20 řidičů překročilo povolenou rychlost, dalších 11 nerespektovalo dopravní značení Stůj, dej přednost v jízdě umístěné před železničním přejezdem. V pěti případech pak řidiči nerespektovali výstrahy přejezdového zabezpečovacího zařízení, stejně tak jako jeden chodec,“ sdělila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

I nadále platí, že dopravní nehody na železničních přejezdech jsou jedny z nejtragičtějších. Jak však ukázaly policejní statistiky za minulý týden, řada řidičů tento fakt podceňuje. Policisté proto upozorňují, že obdobné akce budou pokračovat i v budoucnu.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte