Policisté vyrazili na kontroly myslivců, ti nebyli překvapení

26.11.2021
Jaroslav Svoboda

Poslední sobotu se policisté z oddělení zbraní vydali na další z kontrol mysliveckých honů v Libereckém kraji, a to hned na tři místa. U myslivců však nenarazili na žádné pochybení ani jiný nedostatek.

„Kontroly mysliveckých honů provádějí policisté většinou v období hlavní lovecké sezóny, která je od září do prosince,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Šrýtrová, která dále objasnila: „ Aby vše probíhalo bez závad, vyjíždějí pravidelně policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na kontroly těchto honů po celém kraji. Policisté je provádějí pravidelně, téměř každý týden, někdy i na několika místech současně, a to na základě plánu, který je zpracováván v návaznosti na informace, které obdrží, či si vyžádají od magistrátů, městských a obecních úřadů. Tyto informace na úřady zasílají myslivecká sdružení.“

Policisté ale na mysliveckých honech nekontrolují jen zbraně, ale i samotné účastníky honu, myslivce, zda nejsou pod vlivem alkoholických nápojů nebo drog.

Milovičtí mohou při cestách vlakem využít novou cyklověž u nádraží

Právě v sobotu 20. listopadu 2021 se policisté vydali na kontrolu do Mysliveckého spolku Mlýnice v Nové Vsi u Chrastavy, kde se konal hon zaměřený na bažanty. Nebyl to však jediný hon, který navštívili. Další kontroly probíhaly v obci Přepeře na Semilsku a v obci Hlavice na Českodubsku. Ještě před slavnostním nástupem provedli policisté kontrolu u dvou desítek myslivců, u kterých neshledali žádné porušení zákona.

„Letos provedli policisté z oddělení zbraní v kraji zatím celkem 4 kontroly, během kterých zkontrolovali 38 myslivců. Počet kontrol v roce 2020 byl ovlivněn opatřeními v souvislosti s pandemií COVID – 19. Policisté v tomto roce provedli pouze 4 kontroly v kraji a zkontrolovali celkem 26 držitelů zbrojních průkazů,“ doplnila liberecká policejní mluvčí.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte