Milovičtí mohou při cestách vlakem využít novou cyklověž u nádraží

21.11.2021
Jaroslav Svoboda

Město Milovice zahájilo provoz nové cyklověže nedaleko vlakového nádraží. Podobnou možnost mají cestující například i v nedaleké Lysé nad Labem či Čelákovicích. Zda-li a jak moc ji budou lidé využívat ukáže až čas.

 „Cyklověže jsou v naprosté většině případů umístěné poblíž vlakových nádraží a propojují tak dva významné ekologické způsoby přepravy – po železnici a na kole. Ve spolupráci s místními samosprávami nabízíme našim zákazníkům výhodné ceny úschovného a motivujeme je tak, aby při svých cestách upřednostnili ekologicky šetrnější dopravní prostředky před individuální dopravou,“ říká Jana Rotreklová, manažerka projektu ČD Bike.

Uschovat bicykl v tzv. biketoweru a pokračovat v cestě vlakem je možné už na 17 místech v republice.  „Nejnovější cyklověž je v provozu od začátku týdne ve středočeských Milovicích, odkud dojíždí velký počet cestujících za prací, do škol a za zábavou do hlavního města. Hned dvě cyklověže jsou k dispozici v sousední Lysé nad Labem a další pak slouží zákazníkům v tomto regionu v Poděbradech nebo v Kolíně,“ dodává Jana Rotreklová.

Bourání pražských hradeb aneb co se změnilo na pražském Novém Městě

Cyklověže pak mohou lidé využít i v jiných regionech – na severní, střední i jižní Moravě, v Královéhradeckém kraji, ale také v Pardubicích, Litoměřicích nebo v Berouně.

Cyklověž neboli biketower je samoobslužný skladovací systém pro kola řízený průmyslovým robotem. Uvnitř cyklověže mohou cyklisté uskladnit kola v bezpečném a suchém prostředí bez přístupu jiných osob. Na kolo neprší ani se na něj nepráší a je celou dobu monitorováno kamerovým systémem. Všechna kola jsou po dobu úschovy pojištěna proti poškození a krádeži. Přístup ke kolu je 24 hodin denně. Kolo lze ponechat v cyklověži nepřerušeně až 30 dní. Kapacita jedné cyklověže je 118 kol, z toho 16 dětských.

Před jízdou si mohou cyklisté pomocí chytrého telefonu nebo tabletu ověřit aktuální obsazenost cyklověží na internetových stránkách www.biketower.cz. Odkaz je uvedený také v QR kódu vyvěšeném na jednotlivých věžích.

Zdroj: České dráhy


Témata:

Nepřehlédněte