Policisté z hořícího domu zachránili 15 lidí, teď získali vyznamenání

18.5.2022
Jaroslav Svoboda

Statečnost několika policistů dnes vyznamenal krajský policejní ředitel na Vysočině Miloš Trojánek. Skleněnou plaketu a kázeňskou odměnu dostali dva policisté Lukáš Dočekal a Roman Dokulil z Třebíče. Oba totiž prokázali osobní statečnost při evakuaci obyvatel domu v Třebíči, kde v jednom z bytů vypukl požár.

K události došlo ve čtvrtek 28. dubna deset minut po půl sedmé večer, kdy se z jednoho z bytů v Třebíči začal valit kouř a plameny. Z bytového domu evakuovali policisté i hasiči celkem 22 osob, z toho 15 se podařilo zachránit policistům.

Policisté rozprášili organizovanou skupinu zlodějů dřeva, to končilo v cizině

„Oba policisté si zachovali chladnou hlavu a dokázali vzájemně spolupracovat. Pomohli lidem dostat se ze silně zakouřených prostor ven do bezpečí. V tu chvíli nemohl nikdo odhadovat, jak rychle se může požár dál šířit. A provádět evakuaci osob ze zakouřeného prostoru bez jakýchkoliv ochranných pomůcek dýchacích cest je velice náročné a vždy se hraje o čas. Jsem rád, že kolegové ani na okamžik nezaváhali a prokázali, že služební slib, který při přijetí k Policii České republiky  složili, není pouze prázdnými slovy. Oba policisté dělají dobré jméno nejen našemu krajskému ředitelství, ale celému policejnímu sboru. Jsem velice rád, že máme mezi sebou takové hrdiny a za jejich odvahu a statečnost je velice rád oceňuji,“ doplnil krajský policejní ředitel Miloš Trojánek.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte