Pomozte rodinám v nouzi. V Plzni začala tradiční velikonoční sbírka potravin

15.3.2021
Redakce

Odbor sociálních věcí velikonoční sbírku Nový začátek poprvé zorganizoval v roce 2018. Zaměstnanci magistrátu, obvodů a spřátelených neziskových organizací tehdy poprvé přispěli k tomu, že koleda nebo čerstvě upečený velikonoční mazanec nechyběly ani v rodinách, které se ocitly v krizové situaci. Mohli si je dopřát matky s dětmi v azylových domech, samoživitelky a samoživitelé.

„Jsem šťastná, že stále je hodně lidí, kteří si uvědomují, že to, co mnoho z nás vnímá jako samozřejmost, tedy mít dostatek či až nadbytek potravin, je pro jiné jen snem. Těší mě, že díky těm, kdo sbírku organizují a těm, kdo do ní přispějí, je možné tento sen alespoň částečně naplnit,“ řekla náměstkyně primátora pro sociální oblast Eliška Bartáková (ANO).

Potravinová banka pomáhá všem potřebným. Zájem o pomoc je obrovský

Vedoucí odboru sociálních služeb Alena Hynková uvedla, že už na začátku března pracovníci magistrátu, obvodních úřadů a některých neziskových organizací obdrželi výzvu s prosbou přispět do sbírky. „Tentokrát počítáme s tím, že se připojí i veřejnost. Povědomí o sbírce se šíří i prostřednictvím sociálních sítí, za což jsme v tomto případě velmi rádi,“ řekla Hynková. Shromážděné potraviny budou pravidelně třídit pracovníci odboru sociálních služeb a nejpozději 31. března, tedy ještě před velikonočními svátky, je městská policie rozveze potřebným rodinám, s nimiž jsou neziskové organizace a sociální odbory obvodů v kontaktu.

adp/ČTKNepřehlédněte