• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Poslední šance! Prohlédněte si 21 fotografií, na kterých je vyobrazeno, jak se léčí krajina

  11.5.2018
  Zuzana Půrová

  Poslední možnost zjistit, jak se léčí krajina, máte v Národním zemědělském muzeu. Výstava pojmenovaná Státní pozemkový úřad – správce české krajiny, je tady k vidění jen do 16. května.

  Prohlédnout si jednadvacet fotografiích lze na střeše Národního zemědělského muzea na Letné. „I když se muzeum zabývá především historií, mělo by promlouvat i k aktuálním tématům. Význam zdravé krajiny je zásadní a na téma udržitelnosti vody a půdy připravuje v tomto roce řadu aktivit. Využíváme přitom odborných znalostí našich partnerů, výzkumných institucí, svazů, vysokých škol i dalších organizací zřizovaných ministerstvem zemědělství,“ popsala mluvčí Národního zemědělského muzea Jitka Taussiková.

  První výstava po dlouhých sedmi dekádách. Co všechno můžete vidět v Národním zemědělském muzeu?

  Citlivé zásahy vylepšují krajinu

  Fotografické záběry pozemkových úprav z různých lokalit Česka ukazují, jak lze citlivými zásahy vylepšit či navrátit krajině retenční schopnost, zlepšit prostupnost pro zvířata i lidi, pomoci v boji se suchem, záplavami či erozí.

  FOTO: Jak se léčí krajina

  Jak se léčí krajina - Jak se léčí krajinaJak se léčí krajina - Jak se léčí krajinaJak se léčí krajina - Jak se léčí krajinaJak se léčí krajina - Jak se léčí krajinaJak se léčí krajina - Jak se léčí krajina

  Výstavu na střeše muzea připravil Státní pozemkový úřad, který s Národním zemědělským muzeem spolupracuje od podzimu loňského roku. „Velice jsem uvítala možnost navázání spolupráce s Národním zemědělským muzeem, díky které můžeme naši práci více přiblížit široké veřejnosti a ukázat, že pozemkové úpravy jsou důležitým nástrojem nejen v boji proti dopadům nepříznivých klimatických změn, ale i v budování venkova a krajiny,“ uvedla ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová.

  Když objektiv vypráví. Nahlédněte do historie českého divadla očima fotografů

  Voda – Půda – Krajina

  Díky této spolupráci vznikl projekt Voda – Půda – Krajina, který má za úkol tematiku ochrany půdy a vodních zdrojů přiblížit laické veřejnosti. V rámci společného projektu tak vznikají například lektorské programy v expozicích muzea.


  Témata:

  Nepřehlédněte