Pověstný ústav chirurgie ve Vysokém nad Jizerou chce moderní pavilon, kraj pomůže

20.10.2021
Fefík

Rada Libereckého kraje na svém úterním jednání odsouhlasila poskytnutí dotace na projekt železobetonové konstrukce nového pavilonu E Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Liberecký kraj podpoří částkou ve výši 4 miliony korun část z prováděné přístavby a modernizace tohoto ústavu, která začala už v roce 2018.

Dotaci schválilo krajské zastupitelstvo už v roce 2017. Stavět se mělo začít v letech 2018–2019, a to za předpokladu, že město obdrží dotaci z Ministerstva zdravotnictví. Ministerstvo ale registraci akce zrušilo, město proto o ni začalo usilovat znovu. V původně plánovaném termínu se tak projekt neuskutečnil,“ uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Turnovské muzeum dokončilo první etapu rekonstrukce sousední budovy. Bude v ní výstavní síň známého fotografa

 

Mezitím město ze svého rozpočtu zaplatilo několik dílčích částí projektu. Jednalo se například o vybudování dvou operačních sálů s „dospávacími“ pokoji v pavilonu A, nové parkoviště i pořízení náhradního zdroje elektrické energie – vše v celkové hodnotě více než 10 milionů korun.

Vloni Ministerstvo zdravotnictví vydalo novou registraci akce a v květnu letošního roku rozhodlo o dotaci. Město Vysoké nad Jizerou obdrželo příspěvek ve výši 57,77 milionu korun. Celkové náklady samotné stavby činí skoro 70 milionů bez daně.

Liberecký kraj poskytne čtyřmilionovou dotaci konkrétně na dílčí projekt výstavby nového pavilonu E. „Současný lůžkový pavilon je zastaralý a neodpovídá běžným standardům. V novém pavilonu bude v rámci probíhající investiční akce umístěno lůžkové oddělení. Část toho původního bude následně přeměněna na prostory pro rehabilitaci,“ doplnil Vladimír Richter.

Zdroj: Filip Trdla, Liberecký krajNepřehlédněte