• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Požár odpadu na skládce Činov likvidují hasiči od sobotního poledne

    12.9.2022

    Hasiči Karlovarského kraje od sobotního poledne likvidují požár na skládce odpadu v Činově. Podle mluvčího hasičů Martina Kasala se nejedná o rozsáhlý požár, zasažena je podle informací jen malá část skládky.

    „Odpad ale prohořívá do hloubky a došlo již k sesunutí svahu, zároveň hrozí i další sesuvy,“ sdělil včera večer mluvčí krajských hasičů.

    Podle jeho dalších slov je taktika zásahu spojená s použitím techniky provozovatele skládky a také jednoho bagru hasičů ze záchranného útvaru. Ten se snaží rozhrabat vrstvy hořícího odpadu.

    „Na uhašení chceme použít vodu s pěnidlem a zhutnit uhašenou vrstvu odpadu. Na místě se střídá s ohledem na nevelký rozsah ohně pouze malý počet jednotek. Hasiči nyní nedokážou odhadnout, jak dlouho bude zásah na Činově trvat,“ dodal Martin Kasal.

    Zdroj: vz/hzs kk



    Nepřehlédněte