30. výročí sametové revoluce oslaví Praha koncerty či průvodem

22.9.2019
Ondřej Matěj Hrubeš

„Za uplynulých 30 let se Praha i naše společnost výrazně proměnila. Troufám si říct, že v řadě věcí k lepšímu. Některé věci se ale nezměnily, politická kultura nám mnohdy pokulhává,“ řekl primátor Zdeněk Hřib.

Organizátory akcí nebude samotné hlavní město, ale právě Festival svobody. „Snažíme se jít Festivalu svobody vstříc. Také jsme se rozhodli podpořit další akce, které se chtěly k 17. listopadu přihlásit. Rozdělili jsme na grantech 15 milionů korun mezi 46 projektů,“ řekla radní Hana Třeštíková.

Přesný program akcí organizátoři stále připravují. Součástí oslav ale bude průvod, který vyrazí 17. listopadu mezi 14:30 až 15:00 z Albertova a bude kopírovat trasu průvodu z roku 1989. V ulici Na Příkopě a na Letišti Václava Havla bude výstava výtvarných děl studentů. „Koncert Pro budoucnost na Václavském náměstí se letos přes Jungmannovo náměstí propojí s Korzem Národní,“ řekl Petr Meškán z Festivalu Svobody. Festival funguje od roku 2016 a sdružuje několik občanských iniciativ.

Magistrát zároveň oslovil fotografy Karla Cudlína, Tomki Němce a Jana Šibíka, aby každý vybral dvě fotografie z listopadu 1989. Město je použije v kampani upozorňující na oslavy.

OMH, ČTKNepřehlédněte