Dobrá zpráva pro Smíchovské. Rekonstrukce parku Santoška bude ukončena dříve

Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci si nyní budou moci návštěvníci užívat i nové výsadby nebo obnovených cest. Práce v parku se totiž chýlí ke konci.

Svůj název získal park podle stejnojmenné novogotické usedlosti vystavěné v druhé polovině 19. století. Obyvatelé i návštěvníci Prahy 5 ho často využívají k oddechu i sportu, ale stav výsadby i komunikací si vyžádal rozsáhlejší rekonstrukci. Ta byla zahájena v lednu a měla být ukončena až v podzimních měsících.
„Díky příznivým klimatickým podmínkám vše směřuje k tomu, že rekonstrukce bude hotová během letních prázdnin. Pevně doufám, že se všechny práce podaří dokončit tak, aby si naši obyvatelé mohli park užít ještě během teplých letních dní,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Koncepce rekonstrukce vychází z aktuálního funkčního stavu s respektem k dané lokalitě, historickým souvislostem i charakteru okolí.
„V rámci revitalizace dřevin jsme zhodnotili dendrologický potenciál a vytipovali jsme neperspektivní a provozně nebezpečné dřeviny k odstranění. U hodnotných stromů jsme pak navrhli opatření pro zajištění jejich dlouhověkosti,“ popisuje úpravy parku místostarosta Lubomír Brož, v jehož gesci je zeleň a veřejný prostor.

Židle a stolky na plácku na Malvazinkách. Přijďte posedět

Příští rok na jaře se budou moci návštěvníci parku kochat kvetoucími cibulovinami zasazenými přímo do trávníků. Na severní straně centrální aleje pak Praha 5 založí smíšený trvalkový záhon, který bude kvést po celou dobu vegetačního období. Nové záhony s květinami přibudou i na dalších místech parku. Tam, kde se nedařilo trávníku, poslouží půdokryvné rostliny, a přispějí tak k zamezení odplavování zeminy vodou a také ke zpevnění svahů.

Projekt se netýká pouze výsadby, zahrnuje také obnovu cestních sítí. Stávající nepropustný asfalt se vymění za přírodní materiály, a tím se zdůrazní i historická atmosféra celého prostoru.
„Rekonstrukcí parku se zvýší mimo jiné i pocit bezpečí jeho návštěvníků. To se stane díky celkovému prosvětlení parku, umístěním halogenových světel na dětském hřišti nebo výměnou mobiliáře,“ dodala starostka Renáta Zajíčková.

Součástí parku je i hlídané dětské hřiště. Samotný park je sice hůře dostupný městskou hromadnou dopravou, zato se k němu dostanete příjemnou procházkou ze zastávky Na Knížecí.

FOTO: Park Santoška na Smíchově

Park Santoška na Smíchově - 01 santošška-p5Park Santoška na Smíchově - 2 santoška maPark Santoška na Smíchově - 2 santoška-2Park Santoška na Smíchově - 3 santoška
Dnes, 09:40
Dva roky od voleb. To byla on-line debata, jež proběhla 19. listopadu večer. Radní Prahy...
Dnes, 07:35
S omezením musejí počítat řidiči, kteří využívají Strakonickou. Technická správa komunikací zde totiž pokračuje se stavbou nového...
Včera, 17:40
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 17:40
Muzeum literatury, které vzniká jako součást Památníku národního písemnictví (PNP), otevře svoji expozici v roce...
Včera, 17:00
Za jídlo přes rozvoz utratí Pražané průměrně 220 až 300 korun. K nejoblíbenějším objednávaným jídlům...
Včera, 16:20
Matce šesti dětí z Prahy uložil soud za dlouhodobé týrání jejích dvojčat pět let vězení....
Včera, 15:00
Není příliš vzhledná a do prostoru Ortenova náměstí se nehodí. To je ve zkratce kritika,...
Včera, 14:20
Jako jeden z posledních v Praze byl 12. listopadu vypuštěn chaberský Prostřední rybník. Období výlovů...
Včera, 13:00
Cenově dostupných bytů je v Praze nedostatek. Pomůže rozšíření fondu obecních bytů či výstavba na...
Včera, 12:20
Národní knihovna v Praze neotevře okénko pro kontakt se čtenáři, přestože s pondělním přechodem České...
Včera, 11:00
Pro Pražské vodovody a kanalizace je kvalita dodávané pitné vody dlouhodobě naprostou prioritou. Pro lepší...
Reklama