Dobrá zpráva pro Smíchovské. Rekonstrukce parku Santoška bude ukončena dříve

Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci si nyní budou moci návštěvníci užívat i nové výsadby nebo obnovených cest. Práce v parku se totiž chýlí ke konci.

Svůj název získal park podle stejnojmenné novogotické usedlosti vystavěné v druhé polovině 19. století. Obyvatelé i návštěvníci Prahy 5 ho často využívají k oddechu i sportu, ale stav výsadby i komunikací si vyžádal rozsáhlejší rekonstrukci. Ta byla zahájena v lednu a měla být ukončena až v podzimních měsících.
„Díky příznivým klimatickým podmínkám vše směřuje k tomu, že rekonstrukce bude hotová během letních prázdnin. Pevně doufám, že se všechny práce podaří dokončit tak, aby si naši obyvatelé mohli park užít ještě během teplých letních dní,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Koncepce rekonstrukce vychází z aktuálního funkčního stavu s respektem k dané lokalitě, historickým souvislostem i charakteru okolí.
„V rámci revitalizace dřevin jsme zhodnotili dendrologický potenciál a vytipovali jsme neperspektivní a provozně nebezpečné dřeviny k odstranění. U hodnotných stromů jsme pak navrhli opatření pro zajištění jejich dlouhověkosti,“ popisuje úpravy parku místostarosta Lubomír Brož, v jehož gesci je zeleň a veřejný prostor.

Židle a stolky na plácku na Malvazinkách. Přijďte posedět

Příští rok na jaře se budou moci návštěvníci parku kochat kvetoucími cibulovinami zasazenými přímo do trávníků. Na severní straně centrální aleje pak Praha 5 založí smíšený trvalkový záhon, který bude kvést po celou dobu vegetačního období. Nové záhony s květinami přibudou i na dalších místech parku. Tam, kde se nedařilo trávníku, poslouží půdokryvné rostliny, a přispějí tak k zamezení odplavování zeminy vodou a také ke zpevnění svahů.

Projekt se netýká pouze výsadby, zahrnuje také obnovu cestních sítí. Stávající nepropustný asfalt se vymění za přírodní materiály, a tím se zdůrazní i historická atmosféra celého prostoru.
„Rekonstrukcí parku se zvýší mimo jiné i pocit bezpečí jeho návštěvníků. To se stane díky celkovému prosvětlení parku, umístěním halogenových světel na dětském hřišti nebo výměnou mobiliáře,“ dodala starostka Renáta Zajíčková.

Součástí parku je i hlídané dětské hřiště. Samotný park je sice hůře dostupný městskou hromadnou dopravou, zato se k němu dostanete příjemnou procházkou ze zastávky Na Knížecí.

FOTO: Park Santoška na Smíchově

Park Santoška na Smíchově - 01 santošška-p5Park Santoška na Smíchově - 2 santoška maPark Santoška na Smíchově - 2 santoška-2Park Santoška na Smíchově - 3 santoška
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 15:00
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
Včera, 09:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 09:40
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
19.9.2020
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
18.9.2020
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Reklama