Komunitní zahrada nejen pro seniory. Nová Botanicula II

Komunitní zahrada Botanicula I se v Holešovicích těší oblibě především u seniorů, ale i náhodných kolemjdoucích. Tato myšlenka o vytvoření komunitní zahrady se zrodila již v roce 2017, kdy se v Jankovcově ulici otevřelo volnočasové centrum pro seniory nazvané Přístav 7. Nyní přichází navazující projekt s názvem Botanicula II, jenž nabídne útočiště na větší ploše. Tuto myšlenku může podpořit kdokoli. A jednoduše.

Botanicula I byla vybudována Nadačním fondem Agora 7. Ten podporuje různé projekty, které se zaměřují především na kvalitní život v seniorském věku. Na Praze 7 spolupracuje s organizacemi jako je například Charita Holešovice, Armáda spásy nebo Pečovatelské centrum Prahy 7. Podporuje zplnohodnotňování volného času pomocí různých vzdělávacích a kulturních aktivit. Nyní přichází s myšlenkou rozšíření Botaniculy.

„Komunita Holešovic je nám blízká, a proto jí chceme dopřát co největší pohodu. Na jaře příštího roku bychom rádi zrevitalizovali další část přilehlého pozemku, který bude navazovat na současnou zahradu a rozšíří smysluplné využití zeleně v okolí. Využití této části zahrady Botanicula II by mělo být edukativní a skladbou zahrady pestřejší,“ prozrazuje Nikola Bitalová z nadačního fondu Agora 7.

Plocha zahrady má přibližně 400 metrů čtverečních. Na této ploše se počítá s vysázením rostlin a dřevin tím způsobem, aby se zahrada co nejvíce blížila přírodě. Budou zde jednoletky, dvouletky i trvalky, zelenina, ovocné stromy i keře. Pěstovat se zde budou květiny, byliny. Naskytne se však také možnost vyrobit si třeba zahradní lampion nebo hmyzí hotel. Nadace doufá, že se ze zahrady stane místo pro relaxaci a jógu, ale také setkávání a vzdělávání, a to jak seniorů, dospělých i dětí.

Momentálně jedenáct vyvýšených záhonů, které jsou k drobnému zahradničení se má mnohonásobně rozrůst. Kromě vyvýšených záhonů se tu bude nalézat například také bylinkový kopeček s posezením a hmyzím hotelem, pítko pro ptáky, posezení s osvětlením, dětská miniučebna, bosonohá stezka, stinný květnatý trávník, kompostéry či suchá divočina. Projekt lze podpořit jednoduše, a to formou crowfundingové platformy HitHit, kde stačí vyhledat Komunitní zahrada Botanicula II.

4.3.2021
Boj proti pandemii koronaviru vidí jako jednu z priorit letošního roku starosta první městské části...
4.3.2021
V únoru měla mít v Dejvickém divadle premiéru nová inscenace hry Vina? od Daniela Majlinga....
3.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.3.2021
Zahušťování našeho hlavního města novou výstavbou je protiváhou jeho rozšiřování do okolní krajiny. Možnosti se...
3.3.2021
Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který napadl seniora ve stanici metra Střížkov. Útoku předcházel slovní...
3.3.2021
Podobný shon jako kolem Průmyslového paláce panoval i na ostatních stavbách budoucího výstaviště. Největší pozornost...
3.3.2021
Během dvou let přibude v hlavním městě několik set stožárů veřejného osvětlení, ze kterých si...
Jedna z vítězných sněhových soch v Radotíně „Unavený sněhulák čekající na jaro“ autorů Edy a Natálky.
2.3.2021
Děti i rodiče z pražského Radotína soutěžili o nejhezčího sněhuláka či jakéhokoli pajduláka, který je...
2.3.2021
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
1.3.2021
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
1.3.2021
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Reklama