Komunitní zahrada nejen pro seniory. Nová Botanicula II

Komunitní zahrada Botanicula I se v Holešovicích těší oblibě především u seniorů, ale i náhodných kolemjdoucích. Tato myšlenka o vytvoření komunitní zahrady se zrodila již v roce 2017, kdy se v Jankovcově ulici otevřelo volnočasové centrum pro seniory nazvané Přístav 7. Nyní přichází navazující projekt s názvem Botanicula II, jenž nabídne útočiště na větší ploše. Tuto myšlenku může podpořit kdokoli. A jednoduše.

Botanicula I byla vybudována Nadačním fondem Agora 7. Ten podporuje různé projekty, které se zaměřují především na kvalitní život v seniorském věku. Na Praze 7 spolupracuje s organizacemi jako je například Charita Holešovice, Armáda spásy nebo Pečovatelské centrum Prahy 7. Podporuje zplnohodnotňování volného času pomocí různých vzdělávacích a kulturních aktivit. Nyní přichází s myšlenkou rozšíření Botaniculy.

„Komunita Holešovic je nám blízká, a proto jí chceme dopřát co největší pohodu. Na jaře příštího roku bychom rádi zrevitalizovali další část přilehlého pozemku, který bude navazovat na současnou zahradu a rozšíří smysluplné využití zeleně v okolí. Využití této části zahrady Botanicula II by mělo být edukativní a skladbou zahrady pestřejší,“ prozrazuje Nikola Bitalová z nadačního fondu Agora 7.

Plocha zahrady má přibližně 400 metrů čtverečních. Na této ploše se počítá s vysázením rostlin a dřevin tím způsobem, aby se zahrada co nejvíce blížila přírodě. Budou zde jednoletky, dvouletky i trvalky, zelenina, ovocné stromy i keře. Pěstovat se zde budou květiny, byliny. Naskytne se však také možnost vyrobit si třeba zahradní lampion nebo hmyzí hotel. Nadace doufá, že se ze zahrady stane místo pro relaxaci a jógu, ale také setkávání a vzdělávání, a to jak seniorů, dospělých i dětí.

Momentálně jedenáct vyvýšených záhonů, které jsou k drobnému zahradničení se má mnohonásobně rozrůst. Kromě vyvýšených záhonů se tu bude nalézat například také bylinkový kopeček s posezením a hmyzím hotelem, pítko pro ptáky, posezení s osvětlením, dětská miniučebna, bosonohá stezka, stinný květnatý trávník, kompostéry či suchá divočina. Projekt lze podpořit jednoduše, a to formou crowfundingové platformy HitHit, kde stačí vyhledat Komunitní zahrada Botanicula II.

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:40
Pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro účely krátkodobého...
Včera, 16:20
Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci září meziročně vzrostly o 3,2 procenta na...
Včera, 15:00
Poslední ze série modernizací světelných signalizací v letošním roce. Křižovatka Komunardů x Plynární x Ortenovo...
Včera, 13:00
Lidé, kteří mají neplatný řidičský průkaz, nemusejí spěchat na úřad pro nový doklad. Ministerstva dopravy...
Včera, 11:00
Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to...
Včera, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Včera, 07:35
Omezení čeká na cestující, kteří využívají metro na Andělu respektive Na Knížecí. Kvůli výměně eskalátorů...
20.10.2020
Koncert Norbiho Kovácse ve čtvrtek 22. října – od 17 do 18 hodin – nabídne...
20.10.2020
Praha 6 odhalila sochu Marie Terezie. Stojí ve stejnojmenném parku na pražských Hradčanech. Socha byla...
20.10.2020
Pražští hasiči kvůli rostoucímu počtu nakažených a lidí v karanténě či izolaci slouží v minimálním...
Reklama