Nové odběrové místo v Thomayerově nemocnici

Nové odběrové místo na testy na covid-19 zprovoznila Thomayerova nemocnice v Praze. V jedné ambulanci budou testy podstupovat dospělí, druhá bude určena pro děti.

Mluvčí nemocnice Petr Sulek řekl, že v posledních dnech je o testování enormní zájem. „Přes týden jsme na maximu kapacity,“ uvedl mluvčí s tím, že nižší zájem o test lze pozorovat pouze o víkendech. I v těch dnech je však počet testovaných vyšší než v prázdninových měsících, a to celkově více než o polovinu.

Vzhledem k omezené kapacitě krčská nemocnice podle informací na svém webu zájemcům o odběr doporučuje, aby se předem registrovali na konkrétní volný termín. K dnešní 15:00 se zájemci mohli objednat nejdříve na sobotu 26. září.

Zdravotníci v Thomayerově nemocnici zatím provádějí testy ve všední dny od 7:00 do 10:30 hodin, o víkendu je provozní doba omezená. Test je v sobotu a neděli možné podstoupit v čase od 7:30 do 9:30 hodin.

I ostatní odběrová místa na maximu kapacity

Na maximální kapacitě je nyní i Nemocnice na Bulovce, uvedla mluvčí nemocnice Simona Krautová. Na odběrovém místě provedou až 1000 odběrů denně. Vzhledem k velkému zájmu však od dnešního dne kvůli vzrůstajícímu počtu testovaných sděluje nemocnice výsledky testování za 72 hodin.

Bez objednání zde od 10. září vyšetří pouze pacienty s příznaky nemoci covid-19, jako je horečka nebo dušnost, kteří mají žádanku od lékaře nebo od hygieny. Ostatní se musí předem objednat.

Rekordní počty testovaných v posledních dnech hlásí také Ústřední vojenská nemocnice nebo firma EUC laboratoře, která provozuje odběrové místo ve veleslavínském zámku.

Zájemci se v Praze mohou nechat otestovat dále například ve Fakultní nemocnici v Motole nebo ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Co dál? Kapacita programu COVID Praha byla do deseti minut zcela vyčerpaná

Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Včera, 16:20
Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání...
Včera, 14:20
Na pražské Jižní spojce začne ve středu 23. září poslední fáze oprav. Rekonstruován bude pravý...
Včera, 13:00
Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800 tisíc návštěvníků. Přes toto číslo se návštěvnost...
Včera, 12:20
Vadí jim zejména, že to nekonzultoval s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a...
Včera, 11:00
Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů...
Včera, 07:35
Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v...
20.9.2020
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Reklama