Obrovská lekce z produktivity pro Bohemku! Klokani měli na Letné více střel, Heča byl však neprůstřelný

Bohemka nedokázala zdolat Spartu už dlouhých osmnáct let. V rámci čtrnáctého kola FORTUNA:LIGY to mohla na stadionu na Letné změnit. Šancí k tomu měla dost, avšak nakonec prohrála vysoko 4:0.

Domácí hráči se ujali vedení velice brzo. Ve čtvrté minutě po centru Frýdka z levé strany propálil Libor Kozák brankáře Le Gianga. To už za sebou měli Klokani i první velkou šancí utkání, když Hůlkův pokus přes hlavu vyrážel Heča.

A další příležitosti pro hostující fotbalisty přišly i po první brance v jejich neprospěch. Ve 23. minutě Vodhánělovu střelu nejdříve zlikvidoval Heča a o pár chvil později uchránila Sáčka od vlastního gólu tyč, načež ásledoval další skvělý zákrok brankáře Sparty po hlavičce Hůlky.

Po krizové pasáži tak mohli domácí ve 31. minutě navýšit své vedení a vnést do hry klid. Z dobré práce Hložka profitoval nejlepší střelec týmu Kanga. Klid se ale rozhodně nedostavil. Heča se musel opět činit například po nebezpečném pokusu Havla.

Sparta i přesto mohla do poločasu udeřit i potřetí, respektive opravdu uděřila. Gól Frýdka však nebyl kvůli ofsajdu uznán. Třetí zásah hráčů v rudých dresech tak přidal až na začátku druhé půle bývalý hráč Bohemians Martin Hašek, který obstřelem z dálky vymetl šibenici.

Kladno je už jen bod od posledního místa. Na ledě Litvínova kapitulovalo po prodloužení

Před více než 12 tisíci diváky si pak své vedení svěřenci Václava Jílka pohlídali a v 71. minutě poté přidal i čtvrtou branku stoper Semih Kaya. Ten tvrdou hlavičkou zužitkoval rohový kop a trefil se ve druhém kole v řadě.

„O lecčem svědčí statistika střel nebo i fakt, že nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen brankář za stavu 4:0. To jsou fakta, která určitě něco dokreslují. Myslím si, že se kluci nemají za co stydět,“ uvedl po zápase na tiskové konferenci trenér Klokanů Luděk Klusáček.

Toho, že je skóre lehce zavádějící, si je vědom i kouč Sparty Jílek. „Musíme se vrátit k principům chování po ztrátě míče a vyplňování prostor. Tam jsme nebyli dobří. Znovu opakuji, že i díky neefektivitě Bohemky jsme v poločase měli dvougólové vedení. Nevidím jinou cestu než ty věci opakovat. Je vidět, že i v ofenzivě se začíná dařit a potom sklouzneme ke stereotypům, pomalé hře, málo točíme,“ řekl po utkání.

Ve sparťanském táboře však samozřejmě panuje dobrá nálada. Stejným rozdílem navíc na domácí půdě vyhráli už podruhé v řadě a s 21 body jsou jen těsně za šestou Ostravou.

Svým obětem prokousával hrdlo a potom prý pojídal jejich maso. Otřesný případ Vlčího muže

Dnes, 08:03
Ohroženou skupinou jsou ve společnosti senioři. Trpí osamělostí, trápí je obavy z budoucnosti, nemoci a strach...
Včera, 19:23
Prahou sedm „hýbe“ vyhlášené výběrové řízení na nového „šéfa“ Základní školy Fr. Plamínkové. Vedení radnice...
Včera, 17:25
Pražský magistrát svolal na úterý poradu integrovaného záchranného systému kvůli případnému výskytu koroaviru, který se...
Včera, 14:15
I tenhle týden nadržuje folkařům, písničkářům a kotlíkářům vůbec, ale přejme jim to, příroda je...
Včera, 12:01
Mokřady jsou velmi cenné, avšak ohrožené ekosystémy, které významně přispívají k udržování vody v krajině...
Včera, 09:16
Při ulici Rabyňská v Kamýku bylo koncem loňského roku dokončeno nové sportoviště a současně proběhla...
Včera, 08:39
Uzavírky a dopravní omezení. To je první, čeho si v Praze řidič všimne. Aktivistická část...
Včera, 08:04
Bytový komplex Prague Marina II v pražských Holešovicích stojí v aktivní zátopové zóně. Developer získal...
26.1.2020
Hutě, severní část Hloubětína, skrývají jedinečnou baňsko-technickou památku – Fejkovu pískovnu, známou také pod názvem...
Z oslavy nového lunárního roku v Sapě
26.1.2020
V sobotu 18. ledna od 17 do 20 hodin se v libušském areálu obchodního centra...
Reklama