Sparta své výročí neoslavila výhrou. Po divoké přestřelce s Budějovicemi brala jen bod

České Budějovice udělily Spartě lekci z efektivity, když ze tří střel daly tři góly. Na výhru jim to na Letné však nestačilo. Domácí museli několikrát dorovnávat skóre a nakonec prohru odvrátili.

Po reprezentančí pauze se opět rozběhla nejvyšší domácí fotbalová soutěž. První duel 17. kola spolu svedly v pátek České Budějovice a narozeninově naladěná Sparta, která si připravila na zápas speciální dresy na připomínku 126. výročí klubu.

Solidně zaplněná Generali Aréna viděla první branku už v sedmé minutě. K nelibosti většiny diváků se rozvlnila síť za zády brankáře domácího týmu. Po zbytečné chybě ve středu hřiště využil protiútok Schranz, jemuž nabil na gólovou střelu Mrsic.

Sparta měla převahu, ale nevytvářela si příliš dobrých příležitostí. Výsledkově ji do zápasu umožnil návrat až ve 35. minutě Novák, když zavinil penaltu za nesmyslné zatahání Kozáka za dres ve vápně. S ní si poradil navrátilec do sestavy Sparty Kanga.

Ještě do přestávky se ale opět střelecky zadařilo Českým Budějovicím. Čolič totiž poslal přímý volný kop skrz zeď, v níž si měl lépe počínat Sáček, přesně do dolního růžku Hečovy branky.

Chodov uštědřil Spartě ve šlágru florbalové superligy pořádný debakl!

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se Spartě herně dařilo mnohem lépe. Trenér Jílek poslal v 57. minutě na hřiště místo Kangy Plavšiče a srbský záložník se mu jen po pár sekundách odvděčil perfektní dalekonosnou střelou.

Sparta si ovšem opět zadělala na problémy. Konkrétně Semih Kaya vytvořil o dvacet minut později obrovskou hrubku, když minul dlouhý nákop brankáře, a umožnil tak Ledeckému strhnout vedení zpět na stranu Budějovic.

Domácí fotbalisté však vzápětí rychle srovnali. Trávník předložil míč dalšímu střídajícímu hráči – Tettehovi, jenž ve skluzu překonal gólmana Drobného.

Utkání se nevyhla ani špetka kontroverze. Krátce po vyrovnávací brance na 3:3 se ze sparťanského kotle začal valit dým po zapálení světlic. Jílkovi svěřenci dle slov samotného trenéra zrovna hráli nejlepší pasáž zápasu, avšak kvůli těmto výtržnostem se na několik minut muselo přestat hrát.

Zapojen byl v závěru i videorozhodčí. Kozák byl v nastavení po odehrání míče ve vápně sražen Čoličem. Z opakovaných záběrů lze vidět, že sparťanského úutočníka uděřil loktem i lehce hlavou. Na druhou stranu se Kozák možná až příliš ochotně skácel k zemi. Hlavní sudí ve spolupráci s videorozhodčím nakonec vyhodnotil zákrok v neprospěch Sparty. Pokud by se ale rozhodli naopak, nikdo by se nemohl příliš divit.

Dramatická přestřelka tak skončila nerozhodným výsledkem 3:3. České Budějovice zaznamenaly za celý zápas tři střely, z nichž byly všechny gólové, avšak na tři body to na Letné nestačilo.

Zázrak dobra. Poznejte osudy Wintonových dětí

Včera, 13:01
Nová expozice, kterou Kooperativa pro návštěvníky ve své galerii v karlínské centrále připravila, dostala název...
Včera, 09:53
V Muzeu hl. m. Prahy probíhá výstava fotografa – reportéra Jovana Dezorta k jeho 85....
Včera, 09:01
Sloupová zvonička na betonovém soklu v Hrdlořezské ulici u čp. 35 v Praze 9 -...
24.1.2020
Dobřichovický sochař a restaurátor Petr Váňa má důvod k radosti. Pražské zastupitelstvo totiž schválilo revokaci...
24.1.2020
Účastníci hackathonu budou v úterý 10. března pomocí umělé inteligence vyvíjet řešení, která by mohla...
24.1.2020
Led je dokonalý sochařský materiál. Přijďte se o víkendu pokochat průsvitnou nádherou, než roztaje.
24.1.2020
Mezi Pražany se objevují stížnosti na autobusy, které vypravuje v Praze dopravní podnik na noční...
24.1.2020
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
24.1.2020
Hlavní město Praha zahájilo koncem roku 2019 další etapu rekonstrukce Letenských sadů, od ulice Milady...
23.1.2020
Centrální komise ministerstva dopravy schválila studii proveditelnosti prověřující novou trasu mezi Prahou a Berounem s...
Reklama