13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Terapeutka hlubinných regresních terapií není v žádné sektě. Obrazy krajin se snaží přiblížit lidem „Boha bez hranic“!

Ve vinárně Blatnička je až do 15. února instalována výstava malířky Kateřiny Pfeiferové „Duchovní krajiny“. Vernisáž se uskutečnila v pondělí 14. ledna. Na stěnách visí především obrazy krajin, namalované ženou, jež pracuje coby terapeutka hlubinných regresních terapií. I proto jsou to krajiny duchovní.

Reklama

„Obrazy, na které se díváte, nejsou obrazy, které vypovídají o „rozpoložení autora“, jak tomu obyčejně bývá, ale jsou to obrazy automatických maleb, které vznikají napojením na nejčistší božské proudy. Nehodnoťte tyto malby posouzením „tento je pěkný“, „tento ošklivý“, neboť u automatických maleb je takové hodnocení zavádějící. Každý z obrazů je stvořen pro „svého majitele“. Každý obraz, na který se budete dívat, ve vás vyvolá emoce, pocity, vzpomínky… A to je velmi důležité,“ uvedla autorka Kateřina Pfefeirová.

Sedmdesátá putovní výstava Fenomén Igráček byla zahájena v regionálním Muzeu Blanenska

Obrazy, na nichž není překážka

Pro Náš REGION doplnila, že již vystavovala v Broumově a Hradci Králové. V rámci příjemné atmosféry vernisáže zazněl i zpěv a hra na kytaru – v podání Libi Magali. Herečka Hana Draxlerová Štrudlová přečetla úryvek z Malého prince. Pfeiferová, věrna své profesi, v úvodní řeči vysvětlila i vztah lidí k jednotlivým obrazům. „Obrazy, které se vám „líbí“, znamenají, že na nich není žádná „překážka“, kterou byste museli překonávat, stejně tak jako ve vašem životě. Jsou to obrazy, které nepodněcují skryté slabiny, které s sebou na své cestě neseme,“ řekla.

FOTO: Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce

Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 1 – foto ACVernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 2 – foto ACVernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 3Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 4Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 5

Obrazy o tom, kde je slabina

„Oproti tomu obrazy, které se vám „nelíbí“, nesou v sobě nějakou informaci o vás, o tom, kde je slabina, bolest na duši, strachy, nepřekonané výzvy, bolest z minulosti. Zkrátka něco, k čemu jsme ještě nedospěli vyřešením, co jsme nepřekonali, čeho se bojíme, co nás zraňuje…,“ dodala. Součástí každého jejího obrazu jsou podle jejích slov Bůh, něha a láska. A proč jsou na nich především krajiny? „Nejsem členem náboženského uskupení, ani žádné sekty. Mým posláním je přiblížit lidem Boha bez hranic, svobodného a volného, takového, jaký je ve své nekonečné lásce bez podmínek a rozdílů,“ uvedla.

15.2.2019
Sedlec byl maličkou osadou při levém břehu Vltavy, jehož obyvatelé se živili rybářstvím, pak sadařstvím...
Vila Bertramka
15.2.2019
Klasicistní vila z 18. století se nachází na Smíchově a dnes již slouží jen jako...
15.2.2019
Nehoda, při niž došlo k zničení památkové stavby, se odehrála v úterý dopoledne v Sobíně.
14.2.2019
Praha 2 si ve čtvrtek 14. února připomněla oběti spojeneckého náletu a bombardování hlavního města...
14.2.2019
Lednovou premiérou inscenace Milana Tesaře Výjimečný stav odstartovalo Divadlo Na Fidlovačce svou proměnu. Proměnu v...
14.2.2019
Praha 6 chce zlepšit služby pro seniory a navýšit kapacitu škol, za zásadní pro rozvoj...
14.2.2019
Během výstavby obchodního centra Atrium Flora zmizelo po roce 2000 bronzové sousoší Rodiny, které dlouhá...
14.2.2019
Mysteriózní hra mladého českého autora o generaci, která si vykopala vlastní budoucnost. Právě s tímto...
14.2.2019
První Centrum porodní asistence (CPA) u nás vzniklo na Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK Nemocnice...
14.2.2019
V dubnu by se po opravách měl otevřít most pro pěší přes železniční trať na...
Reklama