15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Terapeutka hlubinných regresních terapií není v žádné sektě. Obrazy krajin se snaží přiblížit lidem „Boha bez hranic“!

Ve vinárně Blatnička je až do 15. února instalována výstava malířky Kateřiny Pfeiferové „Duchovní krajiny“. Vernisáž se uskutečnila v pondělí 14. ledna. Na stěnách visí především obrazy krajin, namalované ženou, jež pracuje coby terapeutka hlubinných regresních terapií. I proto jsou to krajiny duchovní.

Reklama

„Obrazy, na které se díváte, nejsou obrazy, které vypovídají o „rozpoložení autora“, jak tomu obyčejně bývá, ale jsou to obrazy automatických maleb, které vznikají napojením na nejčistší božské proudy. Nehodnoťte tyto malby posouzením „tento je pěkný“, „tento ošklivý“, neboť u automatických maleb je takové hodnocení zavádějící. Každý z obrazů je stvořen pro „svého majitele“. Každý obraz, na který se budete dívat, ve vás vyvolá emoce, pocity, vzpomínky… A to je velmi důležité,“ uvedla autorka Kateřina Pfefeirová.

Sedmdesátá putovní výstava Fenomén Igráček byla zahájena v regionálním Muzeu Blanenska

Obrazy, na nichž není překážka

Pro Náš REGION doplnila, že již vystavovala v Broumově a Hradci Králové. V rámci příjemné atmosféry vernisáže zazněl i zpěv a hra na kytaru – v podání Libi Magali. Herečka Hana Draxlerová Štrudlová přečetla úryvek z Malého prince. Pfeiferová, věrna své profesi, v úvodní řeči vysvětlila i vztah lidí k jednotlivým obrazům. „Obrazy, které se vám „líbí“, znamenají, že na nich není žádná „překážka“, kterou byste museli překonávat, stejně tak jako ve vašem životě. Jsou to obrazy, které nepodněcují skryté slabiny, které s sebou na své cestě neseme,“ řekla.

FOTO: Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce

Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 1 – foto ACVernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 2 – foto ACVernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 3Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 4Vernisáž obrazů Kateřiny Pfeiferové v Blatničce - vernisáž 5

Obrazy o tom, kde je slabina

„Oproti tomu obrazy, které se vám „nelíbí“, nesou v sobě nějakou informaci o vás, o tom, kde je slabina, bolest na duši, strachy, nepřekonané výzvy, bolest z minulosti. Zkrátka něco, k čemu jsme ještě nedospěli vyřešením, co jsme nepřekonali, čeho se bojíme, co nás zraňuje…,“ dodala. Součástí každého jejího obrazu jsou podle jejích slov Bůh, něha a láska. A proč jsou na nich především krajiny? „Nejsem členem náboženského uskupení, ani žádné sekty. Mým posláním je přiblížit lidem Boha bez hranic, svobodného a volného, takového, jaký je ve své nekonečné lásce bez podmínek a rozdílů,“ uvedla.

Včera, 16:30
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
Včera, 15:00
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
Včera, 13:33
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
16.8.2019
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
16.8.2019
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
16.8.2019
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
16.8.2019
Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů...
15.8.2019
Končí tak první etapa modernizace prostoru stanice metra Karlovo náměstí.
15.8.2019
Praha 3 se rozhodla propojit lidi dvou generací. Studentům dá šanci dostupného bydlení, a tím...
15.8.2019
Radnice Prahy 1 má několik připomínek k návrhu změny městské vyhlášky o pouličním umění, tzv....
Reklama