Praha letos plánuje 43 významných dopravních omezení. Co vše řidiče čeká?

27.3.2021
Redakce
Na magistrále se bude pracovat hned na několika místech. Během letních prázdnin půjde o Wilsonovu ulici v úseku mezi Vinohradskou a křižovatkou U Bulhara, od května až do konce roku o Mezibranskou. Od června se bude opravovat Legerova v úseku mezi Nuselským mostem a náměstím I. P. Pavlova. Na Jižní spojce se bude od srpna do září stavět protihluková stěna mezi Sliačskou a Hlavní. Na jaře čekají komplikace řidiče také na Plzeňské v Praze 5 a na podzim v rovnoběžné Vrchlického ulici.
Pražskou dopravu ovlivní i opravy v metru a rekonstrukce tramvajových tratí. V polovině června se bude opravovat úsek na trase metra A mezi Skalkou a Depem Hostivař a v polovině června na trase metra C mezi Ládvím a Letňany. O Velikonocích dopravní podnik (DPP) na trase C mezi Pražského povstání a Hlavní nádraží vyměnění pražce.
Tramvajová trať bude opravena mimo jiné na nábřeží Edvarda Beneše nebo Rašínově nábřeží. Provoz tramvají bude na konci března přerušen kvůli opravám od křižovatky Nuselské a Vladimírovy k obratišti u Vozovny Pankrác. Mezi sportovními a kulturními akcemi, které by mohly omezit dopravu, je kupříkladu květnový Volkswagen Marathon, hudební festival United Islands of Prague, který je plánován na konec června nebo Pražská muzejní noc v září. U těchto akcí bude záležet, zda jejich konání umožní epidemiologická situace. Podrobné informace najdete na webu www.opravujeme.to.


Nepřehlédněte