Před útulkem někdo nechal nemocného pejska. „Co nejdřív ho utraťte,“ stálo ve vzkazu

26.9.2022
Simona Knotková

Před zvířecím útulkem Greenville Humane Society v Jižní Karolíně někdo nechal pejska. Původní majitel přidal ke zvířeti srdcervoucí vzkaz.

„Má choroby, které se podle mě už nedají vyléčit. Co nejdříve musí být utracena,“ stálo ve vzkazu, který neznámý člověk nechal před útulkem i s fenkou Remy přivázanou ke sloupu. Podobné chování se může (nejenom) majitelům psů zdát nepochopitelné, podle pracovníků organizace na ochranu zvířat Greenville Humane Society k němu však dochází stále častěji.

Muž našel u silnice psa. Vzkaz, který měl u sebe, ho rozplakal

Pejska si vzali do útulku, kde mu poskytli stravu a základní péči. Následná zdravotní prohlídka odhalila, že Remy trpí srdečním šelestem šestého stupně, tedy nejhorší možnou intenzitou. Prostřednictvím Facebooku poprosili veřejnost o pomoc.

„Remy bude možná potřebovat operaci nebo celoživotní péči. Obvykle se spoléháme na nadační fond, ale tentokrát to nevidíme pozitivně. Momentálně se staráme o velké množství nemocných a zraněných zvířat a naše prostředky na to nestačí. Víme, že všechny útulky se nachází v podobně složité situaci. Remy teď ale potřebuje vaši pomoc,“ sdělila organizace na sociální síti.

Příspěvek zaznamenal velkou vlnu podpory a za dva dny se podařilo vybrat potřebné finance. Získané peníze pomohou nejenom nemocné fence, ale také dalším 95 dalším psům a kočkám z útulku vyžadujícím zvláštní zdravotnickou péči.

Zdroj: Greenville Humane SocietyNepřehlédněte