Pondělí 17. prosince
Tak třeba v Balbínově poetické hospůdce k poslechu hraje Vanua 2, v Šabachově parku v Dejvicích je od sedmi skupina Neřež a od čtvrt na devět Markéta Zdeňková.
V Kaštanu v Břevnově proběhne poslechová diskotéka Jiřího Černého a u bubenečské hospody Na Slamníku mám poznámku „Verkauf musigue“.
Úterý 18. prosince
I úterý začneme v Balbínce, kde vystoupí Neřež, snad se zvládnout přesunout včas.
Ve Vagonu na Národní je opravdová lahůdka, Janis Joplin revival, tak snad se Táňa Máňa dobře naladí.
I v Kaštanu je pěkný program – Majerovy brzdové tabulky. Kapela oznámila comeback ve své nejslavnější sestavě, tak uvidíme…
Také na Šestce, jen v Dejvicích na Šabachově náměstí, hrají od sedmi Bluesberry a od 20.15 je vystřídá Jiří Schmitzer
A u Holečků v Liboci se od sedmi předvede Joe Karafiát.
Středa 19. prosince
V Malostranské Besedě se ve středu sejde čtyřčlenná kapela Jananas, kterou tvoří zpěvačka Jana Infeldová, kytarista Jan Vávra, baskytarista Jaromír Fulnek a bubeník Jan „Chili“ Chalupa.
Na Šabašáku budou od šesti hodin Skety, šestičlenné vokální těleso, které působí na domácí i mezinárodní scéně od roku 2014, kdy vyhráli první místo v jazzové kategorii na mezinárodním festivalu vokal.total v Grazu. Hlásí se k odkazu jazzových a cappella souborů, ale jeho hranice rádi a často posouvají. Kromě interpretací přejatých skladeb leží jejich těžiště ve výrazné autorské tvorbě, zejména z dílny skladatele Petra Wajsara.
V půl osmé vystřídá Skety Martina Trchová se svým triem Triem.
Čtvrtek 20. prosince
Ve čtvrtek se v Balínce objeví Norbi Kovács s Olinem Nejezchlebou. Bez Ivana Hlase, jehož hlasivky se stále zotavují, ale na jaře se ho už dočkáme.
S letošní sezónou se v Kaštanu rozloučí legendární kapela Půlnoc, v žižkovské Akropoli vánoční kolekci nadělí Lenka Dusilová, Jablkoň, Kapitán Demo, Nina Rosa a další. KC Zahrada očekává 100 zvířat, na Šabašáku se uvede malá parta Krausberry a na Slamníku je v programu partička Vagyny di Praga.
Pátek 21. prosince
Pátek, nešťastný je den, nechoď, dceruško, nechoď ven. Není totiž pořádně kam. Snad jen na Slamníku potěší Mazec.
Sobota 22. prosince
To už je lepší. V Balbínka zahude duo Kaiser – Vokatá, Šabachplac očekává
Jiří Šlupka Svěrák a Nejen blues (17 hodin), Marcel Březinová a Petr Ožana (18.15), Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová (od 19.30).
V nedaleké Písecké bráně se zase po čase ukáže Kamil Střihavka a na rovněž nedalekém Slamníku se odbude vánoční veselice Pedra a Jirky Řezníčka.
Neděle 23. prosince
Týden zakončí v Malostranské Besedě Vánoční Jablkoň.
Jablkoň je setkáním Georga Friedricha Händela s pračlověkem. Tato velmi stručná charakteristika výše zmíněného publicisty Jiřího Černého asi nejlépe vystihuje svéráznou hudbu skupiny, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Skupina vznikla před více než třiceti lety a jelikož jsou dva zákládající členové Jablkoně mí bratranci, mohu vám důvěrně prozradit, že Jablkoň je ve skutečnosti jedna docela určitá – hrušeň.
A zbývají poslední dvě akce – Balbínka: Vašek Koubek a Šabachův park: Marián Vojtko a Inflagranti.
A pak už budou vánoce…


























