Přehlídka amatérských souborů Nučický Kahan už po deváté

12.10.2022
Táňa Pikartová

Ochotnický spolek ŽUMPA, Žebravé UMělecké PAnoptikum z Nučic existuje už dvacet let a za tuto dobu uvedl více než tři stovky divadelních představení. Nučičtí ochotníci patří v současné době mezi nejaktivnější amatérské divadelní soubory v republice.

Spolek se pravidelně zúčastňuje soutěžních přehlídek amatérského divadla a je součástí také výběrových divadelních festivalů, na kterých účinkují společně s profesionály, ale také jednu přehlídku pořádají. Uskuteční se od 6. do 8. října v Lidovém domě v Nučicích.

Organizátoři považují za důležitou součást přehlídky také program pro děti a mládež. Pro místní děti z mateřské školy je vždy připravena loutková pohádka. Žákům osmých a devátých tříd základní školy je představen program navazující na povinnou četbu. Žáci se mohou těšit na inscenaci Zahraj ty Ejsíky!, jejíž děj se odehrává v období normalizace. Dětem je také věnován program s loutkovou pohádkou Tři medvědi a drzá Máša a pohádkového představení Mon dieu! od talentovaných žáků ZŠ Třebotov.

Program pro dospělé je v letošním ročníku opět koncipován s ohledem na maximální žánrovou rozmanitost. K vidění bude muzikál, historické drama, komedie, mladé divadlo také série monologů i monodrama.

Na jednotlivá představení je dobrovolné vstupné a pořádající Ochotnický spolek ŽUMPA pro diváky chystá také bohaté občerstvení.Nepřehlédněte