Přehlídka Tady Vary přinese od úterý šest filmů v osmatřiceti kinech

29.11.2021
Roman Kořinek

Karlovarský filmový festival znovu uspořádá filmovou přehlídku po celé zemi. V osmatřiceti kinech začne v úterý 30. listopadu a potrvá do 2. prosince. Pořadatelé uvádějí, že setkání v kinech kombinovaná s on-line přenosy debat a diskusí vyhoví platným protiepidemickým opatřením. Přehlídku slavnostně zahájí v úterý v 17:00 předpremiéra nového filmu Heleny Třeštíkové René – Vězeň svobody, kterým režisérka navazuje na svůj syrově autentický portrét René z roku 2008.

O programu přehlídky dnes pořadatelé festivalu informovali v tiskové zprávě. Stejně jako v minulém roce bude každý film v zapojených kinech uveden pouze jednou, a to ve stejný den i čas. Po úvodní projekci bude v pražském kině Světozor beseda s Třeštíkovou a protagonistou dokumentu Reném, která se bude živě přenášet do zapojených kin a všichni diváci v kinech dostanou možnost posílat své dotazy přes aplikaci Slido.

Tradiční karlovarskou sekci Horizonty budou v programu reprezentovat tři snímky, které byly poprvé uvedeny v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. Velkou cenu poroty si z ní odvezl finský film Kupé č. 6 režiséra Juha Kuosmanena, také po projekci tohoto filmu 1. prosince v 17:00 bude on-line rozhovor s režisérem.

Dalším filmem oceněným v Cannes bude historické erotické drama Paula Verhoevena Benedetta, jež krátce po přehlídce Tady Vary vstoupí také do české distribuce. Třetici canneských snímků a také celou přehlídku uzavře Nejhorší člověk na světě režiséra Joachima Triera, který je na programu 2. prosince od 20:00. Také tento film bude po skončení projekce provázet on-line rozhovor s režisérem. Všechny tři besedy moderované Karlem Ochem budou živě přenášeny do zúčastněných kin a budou dostupné také na platformě kviff.tv.

Kolekci filmů přehlídky Tady Vary doplní britský film Bod varu, který si letos z karlovarského festivalu odvezl zvláštní uznání pro herečku Vinette Robinsonovou a významně bodoval také v diváckém hlasování. Mimo Tady Vary nebude Bod varu na plátnech českých kin pravděpodobně vůbec k vidění.

Jako poctu letos zesnulé herecké legendě Jeanu Paulu Belmondovi Tady Vary promítnou kultovního Muže z Acapulca s původním českým dabingem.

Zdroj: čtk

 



Nepřehlédněte